Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Amerykańskie Wesele

17 lutego 2020

Każda para planująca swój ślub, chce aby wyglądało jak najlepiej i wszystko się udało.


Wybierając styl, w którym będzie nasze wesele kierujemy się swoimi własnymi gustami. Wesele to jeden z najważniejszych momentów w życiu człowieka dlatego każdy chce spędzić go jak najlepiej i również nie zawieźć gości. Nie chce aby na weselu królowała nuda oraz zły nastrój bo wiadomo, że takie wesele nie będzie miło wspominane przez długie lata.

Jak więc wygląda amerykańskie wesele?

W amerykańskich weselach znajomą częścią całego planu ślubu są kolacje próbne danego wielkiego dnia dla pary młodej. Robi się próbną kolację już ze wszystkimi gości i robi próbę w kościele jak i kolacji. Jest to coś w stylu jak u nas poprawiny tylko, że dzień wcześniej.


Impreza weselna trwa zazwyczaj krótko, nie ma zabawy do białego rana jak u nas. U nas czasami trwa ona nawet 2-3 dni a w Stanach koło 4-5 godzin i wszyscy wracają do domu.


Jeśli chodzi o prezenty to w Stanach para młoda zgłasza swój ślub do jakiegoś wybranego przez nich sklepu i daje zazwyczaj listę prezentów, które chciałaby dostać. Goście również zostają obdarzeni taką listą i dzięki temu wiedzą co mogą kupić danej parze i na pewno nie zawiodą ich oczekiwań. W dzisiejszych czasach i wzroście osób zaznajomionych z technologią są już dostępne nawet listy prezentów online. Ceny prezentów również wyznacza młoda para. Zazwyczaj te prezenty są małe, nie daje się pieniędzy tylko właśnie jakąś rzecz, którą para młoda sobie wybrała już wcześniej.
W Stanach częstymi miejscami do zaślubin są miejsca otwarte, z dużą przestrzenią i często na świeżym powietrzu.

Wesele wygląda bogato ale też z zachowaniem delikatnego umiaru

Gości jest zazwyczaj mało, najczęściej rodzina i najbliżsi znajomi.
Reszta nie różni się od innych stylów, Panna młoda ma białą suknię oraz welon lub wianek a pan młody garnitur – czyli tradycyjnie. Ślubów udziela ksiądz lub ktoś kto ma na to stosowne upoważnienie – nie musi być on księdzem.

Co do dekoracji – to już zależy od gustu pary młodej. Wesele amerykańskie jest raczej robione na złoto, srebrno. Króluje biel i kolory świecące.

Na samym początku wesela podaje się koktajle z dodatkiem alkoholu, później przychodzi czas na obiadokolacje bądź kolacje. Na końcu ludzie dostają drobne upominki oraz tort z kawą lub herbatą do wyboru.

Jeśli ktoś lubi krótkie imprezy – na pewno przypadnie mu styl amerykańskiego wesela, które takie jest.
Każdy styl ma swoje plusy, pamiętajmy, że jest to bardzo ważny dzień dla Pary Młodej dlatego wspierajmy ich w tym dniu całym sercem.

Dzieci na weselu

Redakcja atelierslubne.pl

Nasza redakcja to miejsce, gdzie marzenia o wymarzonym ślubie i weselu stają się rzeczywistością. Dostarczamy inspirujących pomysłów na planowanie i organizację ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

obrączki

Amerykańskie Wesele

17 lutego 2020

Jesteś zainteresowany reklamą?