Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Czy warto kupić polaroid na wesele?

11 grudnia 2019

Polaroid jest klasycznym aparatem, który umożliwia natychmiastowe wydrukowanie zdjęcia. Kiedyś bardzo modne, po wkroczeniu na rynek aparatów cyfrowych stopniowo zniknęły z rynku. Klasyczne polaroidy są obecnie rzadko spotykane jednak produkowane przez firmę FUJIFILM aparaty Instax w ostatnich latach stały się bardzo popularne.

Polaroid INSTAX od FUJIFILM


Firma posiada w produkcji kilka modeli w zależności od potrzeb użytkowników. Podstawowym modelem jest Instax mini 9. Dla większości będzie to najlepszy wybór. Aparaty od firmy Fujifilm w większości nie różnią się znacząco jakością wydruków, a jedynie wyglądem zewnętrznym i funkcjami dodatkowymi. Jeśli chcemy zacząć przygodę z fotografią natychmiastową będzie to dobry wybór. Modelem najlepiej ocenianym za stosunek jakości do ceny jest Instax SQ6. Posiada on bardziej profesjonalny design niż model mini 9. Dodatkowo pozwala na wywoływanie odbitek kwadratowych o minimalnie lepszej jakości niż te w modelu mini. Posiada również więcej funkcji od podstawowego modelu.

Kolejnym modelem jest Instax mini 70. Jego główną zaletą jest to że ma wbudowany tryb makro i selfie. Może on być szczególnie przydatny na weselu jeśli chcemy żeby goście sami wykonywali sobie zdjęcia. Posiada on wbudowaną w standardzie dodatkową soczewkę przypiętą do obiektywu. Dodatkowo posiada lepszy mechanizm doboru ekspozycji oraz rozbudowaną funkcjonalność lampy. Model mini 90 jest bardzo podobny do modelu mini 70, posiada jednak możliwość wyłączenia lampy błyskowej ręcznie oraz wbudowany wysokowydajny akumulator, który dla jednych będzie wadą, a dla innych zaletą. Dodatkowy tryb BULB pozwala na ręczny dobór czasu ekspozycji przez użytkownika. Ostatnim modelem w ofercie jest Instax Wide 300. Jako jedyny pozwala on na wywoływanie zdjęć w formacie Instax Wide.

Są one dwukrotnie większe od standardowych zdjęć. Niestety wiąże się to z dużo większą wagą i rozmiarami. Dodatkowo ceny odbitek są dużo droższe.

Polaroid na wesele – tak czy nie?


Polaroid na wesele wydaje się być dobrym pomysłem jeżeli chcemy jako pamiątkę po tym wyjątkowym dniu zachować np. księgę gości. Możemy w specjalnym miejscu na sali zostawić książkę wraz z długopisem oraz aparat z zapasowymi wkładami. Goście będą podchodzić wykonywać sobie selfie i wklejać zdjęcia wraz z dedykacją. Jest to w ostatnich latach bardzo popularne ze względu na dostępność aparatów do fotografii natychmiastowej. Będzie to wspaniała pamiątka do której będzie dużo prościej wrócić niż do np. kartek z życzeniami które prawdopodobnie zostaną schowane gdzieś głęboko w szafie, a książka będzie wspaniale prezentować się na regale w szafie.

Dzieci na weselu

Redakcja atelierslubne.pl

Nasza redakcja to miejsce, gdzie marzenia o wymarzonym ślubie i weselu stają się rzeczywistością. Dostarczamy inspirujących pomysłów na planowanie i organizację ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

obrączki

Amerykańskie Wesele

17 lutego 2020

Jesteś zainteresowany reklamą?