Strona główna
Ślub i Wesele
Tutaj jesteś

Gdzie i jak zorganizować ślub w plenerze pod Warszawą?

20 kwietnia 2022


Ślub w plenerze to ciekawa alternatywa dla ceremonii w kościele lub urzędzie stanu cywilnego. Nic dziwnego zatem, że tak wiele par bierze pod uwagę zorganizowanie takiej uroczystości. Gdzie ją jednak zorganizować w Warszawie i jak zmierzyć się ze sprawami organizacyjnymi? Podpowiadamy!

 

Ślub plenerowy pod Warszawą – gdzie go zorganizować?

 

Mazowieckie to bardzo rozległe województwo, a na jego terenie nie brakuje ciekawych terenów i obiektów, które mogą idealnie sprawdzić się na ślub w plenerze w Warszawie lub okolicach. Świetnym przykładem takiego miejsca będzie Folwark Ruchenka, który znajduje się w miejscowości Ruchna. To bardzo swojskie i jednocześnie urokliwe miejsce, które przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagających osób.

 

Do tego do dyspozycji młodych pozostaje stodoła, którą można wykorzystać na przyjęcie weselnym. Folwark Ruchenka będzie dobrym wyborem zarówno dla tych, którzy planują ślub w stylu rustykalnym, boho, jak i sielskim.

 

Ciekawym miejscem jest również Hotel Warszawianka, który znajduje się w Serocku, a więc zaledwie 40 km od Warszawy. To wyjątkowo magiczne miejsce, więc jeśli ktoś marzy o organizacji bajkowego ślubu w plenerze, to właśnie Hotel Warszawianka warto brać pod uwagę. Co ciekawe, ślub może odbyć się zarówno na zielonej polanie, jak i na prywatnej plaży, który należy do Warszawianki.

 

Na tym jednak nie kończą się nasze propozycje, ponieważ godny polecenia jest również Klub Sosnowy. To miejsce położone jest zaledwie 15 minut od centrum stolicy, więc nie będzie trudności z dojazdem. Do tego jego klimat jest tak wyjątkowy, że warto je wziąć pod uwagę, szukając idealnego miejsca na ślub plenerowy w okolicach Warszawy.

 

Marząc o ślubie i weselu w stylu prowansalskim lub greenery warto wziąć pod uwagę hotel Borowina. To miejsce znajduje się w Konstancinie-Jeziorna, a więc niecałe 30 km od Warszawy. Dzięki temu nie będzie trudności z dojazdem. Do tego samo miejsce zachwyca niezwykłym klimatem, który docenią nawet najbardziej wymagające osoby.

 

Szukając eleganckiego miejsca na ślub z pięknym ogrodem, czy pałacem na wodzie, warto brać pod uwagę hotel Venecia Palace. Od samej Warszawy hotel dzieli niewielka odległość, bo zlokalizowany jest w Michałowicach. Za to mamy tutaj do czynienia z naprawdę wyjątkowym miejscem, który zachwyca egzotycznymi, rzadko spotykanymi roślinami, jak i ekskluzywnym wystrojem. Dzięki temu hotel Venecia Palace to idealny wybór na wesele w stylu glamour.

 

Ślub plenerowy pod Warszawą – jak zorganizować?

 

Organizacja ślubu w plenerze zawsze związana jest z pewnymi formalnościami. W przypadku ślubu cywilnego należy nie tylko zgłosić chęć zawarcia związku małżeńskiego, ale również wypełnić stosowny wniosek o to, by cała ceremonia mogła odbyć się poza murami USC. Trzeba jednak liczyć się z tym, że ślub cywilny w plenerze będzie oznaczał znacznie większe koszty, bo aż tysiąc złotych.

 

Dlaczego koszty są tak wysokie? USC podaje, że w skład należności wchodzi m.in. opłata za strój dla urzędnika dającego ślub, usługi fryzjerskie, nabycie insygniów z wizerunkiem orła ustalonym dla Godła RP, czy koszt dojazdu na miejsce ślubu cywilnego.

 

Ślub cywilny w plenerze wiąże się również z koniecznością przygotowania wybranego przez nas miejsca. Jeśli postawimy na usługi profesjonalnej sali weselnej pod Warszawą, która zapewnia też wsparcie przy organizacji ślubu w plenerze, to będziemy mieli ułatwione zadanie, ponieważ wtedy, to obsługa zadba o wszystko. Jeśli spadnie to na nas, to warto pomyśleć o wypożyczeniu mebli oraz dekoracji.

 

Pamiętaj by organizując piękną plenerową ceremonię nie zapomnieć o wynajęciu lokalnego specjalisty, który godnie uwieczni całe wydarzenie. Profesjonalny fotograf ślubny z Warszawy to ktoś idealny do tego typu pracy. Miejscowy profesjonalista dobrze zna miejsca na ślub plenerowy w Stolicy i podpowie gdzie wyjdą najpiękniejsze zdjęcia ślubne. 

Redakcja atelierslubne.pl

Nasza redakcja to miejsce, gdzie marzenia o wymarzonym ślubie i weselu stają się rzeczywistością. Dostarczamy inspirujących pomysłów na planowanie i organizację ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czarne obrączki - nowoczesność i styl w jednym
Fotoksiążki ślubne
zaproszenia ślubne

Jesteś zainteresowany reklamą?

zaproszenia ślubne