Strona główna
Ślub i Wesele
Tutaj jesteś

Idealne zaproszenia ślubne – jak wybrać odpowiedni wzór?

6 grudnia 2022 zaproszenia ślubne

Ślub i wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Na samą myśl o tym dniu odczuwasz szybsze bicie serca. Pamiętaj jednak, że nie ma się czym denerwować. Wystarczy zadbać o oprawę przyjęcia i dobór weselnych dodatków, a wszystko ułoży się po waszej myśli. W dzisiejszym artykule omówimy kwestię zaproszeń ślubnych i podpowiemy, jakie panują obecnie trendy na rynku poligraficznym.

Zaproszenia ślubne – rodzaje

Zamówienie zaproszeń ślubnych to ważna decyzja. Niegdyś zaproszenie ślubne było prostą, składaną kartką. Obecnie rynek obfituje w najróżniejsze formy i wzory zaproszeń ślubnych. Znajdziesz je na stronie: https://amelia-wedding.pl/zaproszenia-slubne/. Wiele par młodych pragnie, aby zaproszenie na ślub było oryginalne – tak, aby zapadło gościom w pamięci.

Do wyboru macie co najmniej kilka różnych wariantów zaproszeń ślubnych:

  • Klasyczne zaproszenia w formie składanej kartki – jest to znana od lat forma zaproszenia, co wcale nie znaczy, że jest nudna. Kartka może mieć różne wymiary, kolorystykę i wzornictwo. Ponadto może być otwierana na bok lub do góry, może mieć jedno lub dwa skrzydełka. Dostępne są kartki z dekoracyjnymi elementami (na przykład przewiązane jutowym sznurkiem, z zawieszką, opatrzone ozdobnym lakowaniem itp.). Z powodzeniem dopasujecie projekt do własnych upodobań.
  • Zaproszenia ślubne w pudełku – kolejna opcja to estetyczne zaproszenia, składające się z kartki włożonej do pudełeczka. W tym przypadku również dostępne są różne wersje zaproszeń ślubnych (możecie wybrać kolorystykę, motyw przewodni itd.).
  • Zaproszenia ślubne na szkle – niezwykle oryginalnym rozwiązaniem są zaproszenia ślubne na szkle. Takie zaproszenia robią ogromne wrażenie i są pamiątką na lata. Nadruk na szkle (o grubości 2 mm) polskiego producenta jest wyrazisty, estetyczny i trwały. Całość wkładana jest w papierową kopertę.

Jak widać – możliwości jest sporo. Personalizowane zaproszenia ślubne zostaną wykonane według waszego projektu – tak, by jak najlepiej komponowały się z charakterem waszego przyjęcia.

Personalizowane zaproszenia ślubne – jak wybrać właściwy wzór?

Mnogość form i wzorów może przyprawić o zawrót głowy nawet najbardziej konkretne i zdecydowane pary młode. A zatem: czym należy się kierować, wybierając zaproszenia weselne? Jest kilka zasad, które to ułatwią.

  • Wymarzone zaproszenia ślubne muszą pasować do was – jesteście romantyczni czy przebojowi, kochacie naturę czy zgiełk wielkiego miasta? Pamiętajcie, że wasze zaproszenia to odzwierciedlenie związku, jaki tworzycie. Możecie dobrać motyw, który będzie do was pasował.
  • Zaproszenie musi pasować do stylu wesela – istotnym aspektem jest styl, w jakim urządzacie przyjęcie weselne. Papierowe zaproszenia z motywem kwiatowym sprawdzą się na wesele w stylu boho czy rustykalnym. Z kolei wyjątkowe zaproszenia ślubne na perłowym papierze, udekorowane elegancką wstążką, idealnie wkomponują się w styl glamour.
  • Zaproszenia na ślub muszą zawierać kolor przewodni wesela – kolor przewodni to ważna sprawa. Nawet jeżeli dekoracje, stroje i inne komponenty przyjęcia prezentują nieco eklektyczny styl, to elementem spajającym całość będzie właśnie konkretny kolor. Dobrze by było, aby znalazł się również na zaproszeniach (a ponadto na pozostałych elementach papeterii ślubnej, czyli winietkach, menu itp.).

Aby zamówić zaproszenia ślubne, które będą idealnie dobrane – trzeba pomyśleć również o technicznych aspektach:

  • Weźcie pod uwagę wielkość zaproszeń ślubnych – może chcecie umieścić w zaproszeniach ważny dla was tekst (wiersz, sentencję, tekst waszej ulubionej piosenki). Upewnijcie się wówczas, że wszystko się zmieści.
  • Zastanówcie się nad bezpiecznym dostarczeniem zaproszeń na ślub – oryginalne formy, niestandardowa wielkość czy materiał mogą nastręczać kłopotu, jeśli chcecie wysłać zaproszenia pocztą. Zastanówcie się więc, w jaki sposób dostarczycie zaproszenia. Jeśli planujecie je rozwozić – nie muszą to być minimalistyczne zaproszenia ślubne.

Pamiętajcie też, że zaproszenia po prostu mają wam się podobać. Najładniejsze zaproszenia ślubne wcale nie muszą być bardzo oryginalne, ale zawsze powinny pasować do was i waszego przyjęcia weselnego.

Redakcja atelierslubne.pl

Nasza redakcja to miejsce, gdzie marzenia o wymarzonym ślubie i weselu stają się rzeczywistością. Dostarczamy inspirujących pomysłów na planowanie i organizację ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czarne obrączki - nowoczesność i styl w jednym
Fotoksiążki ślubne
zaproszenia ślubne

Jesteś zainteresowany reklamą?

zaproszenia ślubne