Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Jak udekorować stół weselny?

12 stycznia 2020

Ślub to niewątpliwie jeden z najważniejszych momentów w naszym życiu. Każdy chce, aby ten dzień był wyjątkowy i na długo pozostał w pamięci. Warto więc zadbać o każdy najmniejszy szczegół. Jeśli mamy już listę gości, stroje, menu i salę, pora zająć się dekoracjami. Można zostawić to specjalistom bądź wybrać je samemu, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. W zależności od tego czy jest to wesele w góralskim, rustykalnym czy minimalistycznym stylu, musimy dobrać odpowiednie ozdoby.

Dekoracja stołów weselnych

Gdy mamy już zaplanowany wystrój sali, możemy przejść do dekoracji stołów weselnych. Wydaje się, że to błahostka, jednak jak to mówią – diabeł tkwi w szczegółach. Stoły weselne dekoracje sali czy kościoła są równie istotne co piękna suknia czy dobre menu. Ważne jest, aby dopasować wygląd stołu do klimatu wesela i sali. Na początek trzeba wybrać obrus. Najlepiej sprawdzają się oczywiście plamoodporne, szczególnie jeśli wybierzemy te w najpopularniejszym białym kolorze. Można również zrezygnować z obrusu na rzecz bieżnika bądź pozostawić surowy stół w rustykalnym stylu. Jeśli chodzi o kwiaty, to jest to jeden z najważniejszych elementów dekoracji. Możemy postawić na sztuczne, jednak zdecydowanie ładniej prezentują się żywe.

Dobrym pomysłem jest dopasowanie kwiatów na stole do bukietu panny młodej. Najczęściej wybieramy róże w jasnych, pastelowych kolorach, bo jak wiadomo róże to symbol miłości. Idealne będą również gerbery, goździki czy tulipany. Unikajmy kwiatów o mocnych zapachach np. lilii, które mogą przyprawić gości o ból głowy. Romantyczny klimat wprowadzą świece bądź coraz popularniejsze małe lampiony. Miłośnikom nietypowych dekoracji na pewno spodoba się carving – jest to dalekowschodnia sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach, które mogą być ciekawym urozmaiceniem stołu. Modne stają się także dekoracje z płatków róż lub ozdobnych kamyczków.

Na stołach powinny znaleźć się również winietki z imieniem i nazwiskiem, co znacznie ułatwi gościom znalezienie miejsca i pozwoli uniknąć chaosu. Krzesła zaś możemy ubrać w specjalne pokrowce, bądź jedynie ozdobić wstążką lub kwiatami.

Upominki dla gości

W dobrym tonie są również drobne upominki dla gości położone obok nakrycia. Może być to mała buteleczka dobrego alkoholu, słoiczek pysznej konfitury, czy drobiazg z wygrawerowanym podziękowaniem za przybycie. Ważne, aby dekoracje nie przytłaczały i nie zasłaniały widoku gościom. Całość wystroju powinna być spójna z motywem wesela, więc warto poświęcić trochę czasu na wybór odpowiednich dekoracji i nie zostawiać tego na ostatnią chwilę.

Redakcja atelierslubne.pl

Nasza redakcja to miejsce, gdzie marzenia o wymarzonym ślubie i weselu stają się rzeczywistością. Dostarczamy inspirujących pomysłów na planowanie i organizację ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

obrączki

Amerykańskie Wesele

17 lutego 2020

Jesteś zainteresowany reklamą?