Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Kurze łapki – jak można się ich pozbyć?

9 stycznia 2023 Kurze łapki

Wygląd skóry twarzy, jej kondycja i ogólne zdrowie, ma ogromne znaczenie dla każdego człowieka. Nie tylko wpływa na wygląd i ogólną estetykę, lecz może nawet oddziaływać na pewność siebie i zadowolenie życia, a także na ewentualne sukcesy w życiu osobistym i zawodowym. Nic więc dziwnego, że gdy tylko pojawią się pierwsze oznaki starzenia się, takie jak kurze łapki, wiele osób zastanawia się nad tym, jak można z nimi walczyć i spowodować ich usunięcie lub przynajmniej zamaskowanie.

Czym są kurze łapki?

Od czego trzeba zacząć zbieranie informacji na temat metod walki z kurzymi łapkami? Zdecydowanie najważniejsze jest to, aby dowiedzieć się, czym one tak w ogóle są, gdzie i dlaczego powstają, a także, kiedy można się ich spodziewać.

Kurze łapki to pierwsze zmarszczki mimiczne, które pojawiają się na skórze twarzy u każdego człowieka. Obecne są w kącikach oczu, a ich nazwa pochodzi od bardzo charakterystycznego wyglądu. Powodem pojawiania się kurzych łapek jest zmniejszający się po 25. roku życia poziom kolagenu w skórze, a także pogorszenie się kondycji elastyny. W efekcie tego skóra staje się sztywniejsza i bardziej podatna na odkształcanie się. Kąciki oczu są miejscem zdecydowanie najbardziej podatnym na takie procesy i dlatego to właśnie tam widoczne są pierwsze zmarszczki.

Jak można zapobiegać pojawianiu się kurzych łapek?

Choć nie można uniknąć pojawienia się zmarszczek na skórze twarzy i prędzej czy później obecne one będą u każdego, to jednak pewnym metodami można opóźnić ten moment i skutecznie z nimi walczyć. Jakie zatem działania można podjąć, aby zapobiegać pojawianiu się kurzych łapek na skórze?
Zdecydowanie najważniejszą sprawą jest to, aby używać specjalnych kosmetyków. Szczególnie polecanym przez specjalistów środkiem jest powerful strength kiehl’s, czyli serum o działaniu odmładzającym. Dzięki zawartym w nim substancjom odżywczym skóra odzyskuje swoją dawną jędrność, a także poprawione zostaje jej działanie regeneracyjne. W efekcie tego można skutecznie unikać pojawienia się kurzych łapek, a także nieco je zniwelować, jeśli są one już obecne na skórze.

Oczywiście na tym nie kończą się możliwości walki z kurzymi łapkami. Bardzo ważne jest to, aby chronić skórę w okolicy oczu przed promieniami UV. Zalecane jest więc, aby w czasie lata nosić okulary przeciwsłoneczne, które wyposażone będą w specjalny filtr.

Na koniec wspomnieć jeszcze trzeba o konieczności unikania czynników, które mogą przyczyniać się do pogorszenia się ogólnej kondycji skóry. Mowa tu jest np. o śmieciowej diecie, niewystarczającej ilości snu czy też o nadmiernym stresie.

Redakcja atelierslubne.pl

Nasza redakcja to miejsce, gdzie marzenia o wymarzonym ślubie i weselu stają się rzeczywistością. Dostarczamy inspirujących pomysłów na planowanie i organizację ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dzieci na weselu
Kurze łapki
Żele do paznokci

Jesteś zainteresowany reklamą?

Żele do paznokci