Strona główna
Ślub i Wesele
Tutaj jesteś

Oryginalne dekoracje ślubne

18 listopada 2021 Oryginalne dekoracje ślubne

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu każdego z nas. Dlatego przyszłe młode pary dokładają starań, by tego dnia wszystko było zapięte na ostatni guzik. Niebagatelną rolę w tym dniu odgrywają dekoracje ślubne, więc nic dziwnego, że przyszłe młode pary starają się wyróżnić na tle innych i szukają oryginalnych pomysłów. Wy również zaliczacie się do tych osób? W takim razie zajrzyjcie do naszego tekstu, ponieważ podsuwamy Wam kilka pomysłów na oryginalne dekoracje ślubne!

Łuk ślubny

łuk ślubny

Naszą pierwszą propozycją jest łuk ślubny. Jego nazwa może być dość myląca, ale pragnę wyjaśnić, że nie nic wspólnego z białą bronią. Łuk ślubny jest po prostu rodzaj dekoracyjnej bramy w kształcie półokręgu, czy łuku, więc stąd jej nazwa. Najczęściej tego typu dekoracje wykorzystywane są podczas ślubów na świeżym powietrzu, ale nie tylko. Łuk ślubny może okazać się również dobrym sposobem na przystrojenie domów pary młodej, zwłaszcza jeśli pilnujemy się tradycji i nie wyobrażamy sobie dnia ślubu bez błogosławieństwa rodziców.

Taki łuk ślubny może zostać ustawiony w ogrodzie, czy nawet przy wjeździe na posesję panny młodej i pana młodego. Wszystko tak naprawdę zależy od nas, jak również od naszych preferencji. Jedno jest pewne – pergola weselna daje nam naprawdę wiele możliwości i wszędzie, gdzie zostanie ustawiona, może okazać się przepięknym elementem dekoracyjnym. Ważne, aby pergola ślubna pasowała do całego wydarzenia, a dokładniej mówiąc do wybranego stylu.

Jeśli planujemy ślub w stylu glamour, to również łuk powinien kojarzyć się z elegancją i luksusem. Jeśli motywem przewodnim wesela jest styl rustykalny, to na pewno warto wziąć pod uwagę naturalne materiały, w tym na przykład wykorzystać gałęzie, wiklinę, czy polne kwiaty. Z kolei jeśli wybór padł na wesele w stylu boho to warto, by łuk był kolorowy, pełny różnych detali, złota, miedzi i niewyszukanych kwiatów.

Ścianka weselna

ścianka weselna

Inną, ale również ciekawą propozycją może okazać się ścianka weselna. Najczęściej ustawiana jest na sali weselnej za parą młodą, więc staje się również jedną z najbardziej wyeksponowanych dekoracji ślubnych. Niewątpliwie będzie też jedną z chętniej fotografowanych dekoracji, więc warto zadbać o to, aby przykuwała wzrok gości oraz stanowiła niebanalny dodatek na sali. Jak to zrobić? Okazuje się, że nie to nie będzie wcale takie trudne, jak by się mogło wydawać, zwłaszcza że istnieje wiele pomysłów na to, by ją zaaranżować.

Organizując wesele w stylu rustykalnym, możemy postawić na ściankę weselną drewnianą, którą będą zdobić zioła, kwiaty, czy nawet napisy wykonane własnoręcznie. Ścianka weselna boho to opcja dla tych par, które postawiły na taki styl. W tym przypadku warto pomyśleć o drewnianych panelach, które zostaną ozdobione makramą, okrągłymi szydełkowymi serwetkami, czy nawet piórkami. Z kolei wesele w stylu glamour zachęca do tego, by ścianka weselna została ozdobiona kryształkami, lampkami ledowymi, czy nawet drapowanymi tkaninami. Do tego warto również pomyśleć o żywych kwiatach, tiulu, sztucznym jedwabiu, czy welurze.

Redakcja atelierslubne.pl

Nasza redakcja to miejsce, gdzie marzenia o wymarzonym ślubie i weselu stają się rzeczywistością. Dostarczamy inspirujących pomysłów na planowanie i organizację ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czarne obrączki - nowoczesność i styl w jednym
Fotoksiążki ślubne
zaproszenia ślubne

Jesteś zainteresowany reklamą?

zaproszenia ślubne