Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Wesele w kolorze niebieskim.

15 lutego 2020

Z kolorem niebieskim możemy kojarzyć Grecję, która słynie z takich barw. Gdy myślimy o takiej barwie, mamy przed oczami morze, strumyk, jezioro albo piękne niebo. Niebieskie wesele coraz częściej jest wybierane przez przyszłych nowożeńców. Ten kolor wycisza, nadaje spokoju, odpręża, przy nim możemy poczuć się jak nad morzem. Dla jednych takie wesele jest gustowne, a dla drugich bez smaku i kiczowate. Do polskich zabobonów uważa się, że panna młoda powinna mieć przy sobie coś niebieskiego, pożyczonego, starego i nowego.

Dlaczego kolor niebieski?

Kolor niebieski to piękna barwa, dlatego tak wiele ludzi decyduje się na to, żeby był kolorem dominującym w trakcie wesela. Panna młoda może uiścić tę barwę w bukiecie ślubnym. Kwiatków w takim odcieniu jest bardzo dużo. Zaliczają się do tej grupy między innymi hiacynty albo hortensje. W kompozycji z innymi kwiatami, te gatunki prezentują się bardzo wspaniale.

 Jak zaaranżować wesele?

Jeśli bierzemy ślub cywilny, kwiaty mogą być dodatkiem do dekoracji fryzury. Ślub cywilny ma trochę luźniejsze obycie. Nie musimy trzymać się tradycyjnych więzi, a nasz wymarzony dzień, może się odbyć na plaży, w górach czy w jakimś innym pięknym miejscu. Odcienie niebieskie są wykorzystywane również do takich ozdób jak wianki, przepaski czy wstęgi.

Niebieskie wesele charakteryzuje się ciepłymi kolorami. Wykorzystujemy tę barwę do dokarcji sali. Wystrój sali jest bardzo ważny dla pary młodej, ponieważ każdy z nas chcę się czuć komfortowo. Ten dzień ma być dla nas idealny i dopięty na ostatni guzik. Dlatego nie możemy zapomnieć o najmniejszych detalach.

Pan młody najczęściej wybiera białą koszule i granatowy garnitur. Jest to bezpieczny wybór, bardzo dobrze wyglądający na zdjęciach. W ten dzień, przyszły pan młody, może dobrać biżuterię, która będzie pięknie wyglądała w jego ubiorze. Oprócz samego wesela, ważne też są zdjęcia z przebiegu i sesji.

Ten kolor sprawdza się dla par, które uwielbiają odważne odcienie, nie boją się eksperymentować. Robiąc takie wesele, musimy liczyć się z krytyką, ponieważ nie dogodzimy każdemu w kwestii gustu. Niebieski to najczęściej wybierany kolor, ponieważ ma bardzo dużo zalet. Ciepłe kolory kojarzą nam się z przyjaźnią, z ostoją, bezpieczeństwem i pełnią życia. Dla nowożeńców jest ważne, aby każdy gość czuł się swobodnie i dobrze na weselu.

Porady w doborze wystroju możemy zaczerpnąć u dekoratora. Na rynku znajduje się wiele takich firm, które zajmują się tym fachem. Cena zależy od ilości gości, wielkości sali i budżetu, jaki chcemy przeznaczyć na ten cel.

Redakcja atelierslubne.pl

Nasza redakcja to miejsce, gdzie marzenia o wymarzonym ślubie i weselu stają się rzeczywistością. Dostarczamy inspirujących pomysłów na planowanie i organizację ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

obrączki

Amerykańskie Wesele

17 lutego 2020

Jesteś zainteresowany reklamą?