Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Weselne pomysły na zabawy

26 stycznia 2020

Dobrze zorganizowane wesele to podstawa. Wiele młodych par, które bierze ślub i zaczyna myśleć nad organizacją wesela, zapomina jednak o wielu rzeczach, które wydają się błahe, a są często jednymi z bardziej kluczowych elementów każdego udanego ślubu czy wesela.

Planowanie wesela trzeba zacząć dużo wcześniej

Wiele osób zapomina na przykład o tym, że domy weselne nie mają czasu z gumy i rezerwacja sali weselnej powinna nastąpić na co najmniej pół roku przed planowaną datą ślubu, a w skrajnych wypadkach (czyli na przykład gdy chcemy aby nasze wesele odbyło się w bardzo popularnym i prestiżowym lokalu) nawet na 12 miesięcy przed terminem naszego ślubu. Jeżeli przypomnimy sobie o tym na 2, 3 czy nawet 4 miesiące przed ślubem, to prawie na pewno zostaniemy odprawieni z kwitkiem.

To samo tyczy się zaproszeń weselnych – nie możemy wysyłać ich na 2 czy 3 tygodnie przed ślubem. Taki ślub to duży wydatek nie tylko dla pary młodej, ale również dla jej gości. Kupno nowego garnituru bo stary jest za ciasny oraz nowej sukienki, a także uzbieranie pieniędzy na prezent dla pary młodej to rzeczy, które kosztują nierzadko tysiące złotych. Nasi goście muszą też zorganizować dla siebie urlop na termin naszego ślubu. Dlatego najlepiej takie zaproszenie wysłać na 2 czy nawet 3 miesiące przed datą planowanego ślubu i wesela.

Dużo osób zapomina też o zorganizowaniu dla gości noclegu. Zapewne duża część z nich przyjedzie z różnych końców Polski. Oznacza to, że będą chcieli zostać na jedną noc w naszym mieście. Dlatego trzeba znaleźć dla wszystkich gości nocleg w tym samym miejscu – takie rozwiązanie jest najwygodniejsze. Na szczęście większość dużych domów weselnych oferuje od razu w cenie swoich usług również nocleg na jedną noc po weselu. Trzeba jednak doliczyć tę usługę do kosztów organizacji wesela.

Zobacz także: https://www.wnetwesele.pl/najpopularniejsze-zabawy-na-wieczor-panienski/

Weselne zabawy

Wartym rozważenia są również różnego rodzaju weselne pomysły na gry i zabawy, które uczestniczą w polskiej kulturze weselnej na niemal każdym przyjęciu weselnym.

Najpopularniejszą zabawą weselną jest bez wątpienia tak zwany pociąg. Jest to nic innego jak taniec wszystkich gości wokół sali weselnej do którego co chwilę dołączają się nowi goście jako „wagoniki” jadącego pociągu. Na przodzie pociągu zazwyczaj idzie pan i pani młoda.

Inną popularną zabawą weselną jest rzut bukietem kwiatów przez pannę młodą. Za panną młodą ustawiają się wówczas wszystkie niezamężne dziewczyny na weselu. Panna młoda rzuca do tyłu bukiet i dziewczyna, która go złapie weźmie pierwsza w kolejności (według tradycji) ślub.

Popularną zabawą są też krzesełka, czyli walka panów o to kto wywalczy sobie miejsce na ustawionych krzesłach, a kto będzie przegrany i zmuszony do stania.

Redakcja atelierslubne.pl

Nasza redakcja to miejsce, gdzie marzenia o wymarzonym ślubie i weselu stają się rzeczywistością. Dostarczamy inspirujących pomysłów na planowanie i organizację ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

obrączki

Amerykańskie Wesele

17 lutego 2020

Jesteś zainteresowany reklamą?