Strona główna
Ślub i Wesele
Tutaj jesteś

Wybieramy modny i uniwersalny pierścionek zaręczynowy

10 września 2020

Niezmiennie od wielu lat zakup właściwego pierścionka zaręczynowego dla ukochanej kobiety stanowi dla mężczyzn nie lada wyzwanie. Problem stanowi nie tylko wybór odpowiedniego rozmiaru, ale przede wszystkim konkretnego modelu, który powinien nie tylko pasować do wybranki serca, ale także spełniać wszystkie jej wymagania czy nadzieje związane z tą biżuterią.

Jak zmierzyć pierścionek tak, by narzeczona nie była tego świadoma?

Wybór odpowiedniego rozmiaru pierścionka jet bardzo ważny, nikt bowiem nie chce, by w tak podniosłej chwili jaką są zaręczyny okazało się, że niestety narzeczony nie może umieścić biżuterii na palcu swojej wybranki ponieważ jest ona na nią za mała bądź za duża. W zdecydowanej większości przypadków, pierścionek zaręczynowy (zgodnie z panującą tradycją) noszony jest na serdecznym palcu. Najprostszym sposobem jest ukradkowe pożyczenie innego pierścionka i dopasowanie do niego wymiarów tego zaręczynowego. Jeśli z różnych powodów nie ma takiej możliwości warto poprosić o pomoc bliską przyszłej narzeczonej kobietę (babcie, mamę, siostrę czy przyjaciółkę). Czasem może być trudno dopasować rozmiar idealny, dlatego też z dwojga złego lepiej wziąć odrobinę za duży (bez problemu można go potem nieco zmniejszyć), niż za mały co z pewnością popsułoby magię chwili zaręczyn.

Pierścionek idealnie dopasowany

Co prawda rozmiar pierścionka z wielu względów ma istotne znaczenie, jednak decydowanie najważniejsze jest to, by trafił on w gusta przyszłej narzeczonej. Dlatego przed jego zakupem warto się zastanowić na preferencjami wybranki serca. W końcu z założenia ma go nosić o końca życia więc powinna być to błyskotka idealnie wpasowująca się w jej gust. Dobrze zatem znaleźć jedno miejsce z dużym wyborem zaręczynowych błyskotek, aby dać sobie szansę na znalezienie tej idealnej. Rozpoczynając poszukiwania warto zajrzeć na stronę www.sklepjubilerski.com, gdzie w dziale pierścionki zaręczynowe można znaleźć bardzo szeroki wybór różnorodnej biżuterii idealnej na taką okazję. W ofercie znaleźć można zarówno klasyczne modele pierścionków zaręczynowych z rubinem czy szmaragdem połączone z klasycznym białym złotem, jak i bardzo wyjątkowe i dość rzadko spotykanie pierścionki z tanzanitem. Wybór jest bardzo szeroki, dzięki czemu każdy mężczyzna znajdzie swojej wybrance serca wyjątkowy pierścionek, w korzystnych i nie rujnujących budżetu cenach. Co ważne, na stronie Sklepjubilerski.com  można znaleźć zarówno tradycyjne, jak i bardziej nowoczesne wybory jubilerskie, dzięki czemu w jednym miejscu i bez zbędnego wysiłku każdy znajdzie dokładnie to czego szuka.

Chcąc uczynić dzień zaręczyn jeszcze bardziej wyjątkowym, warto zastanowić się nad umieszczeniem na wewnętrznej części zaręczynowego pierścionka wyjątkowego graweru. Tak naprawdę może być to cokolwiek – ważna data, imię, przezwisko ukochanej czy cokolwiek innego, co narzeczonemu kojarzy się tylko i wyłącznie z wybranką jego serca. Grawerowane pierścionki zaręczynowe stanowią piękny i wyjątkowy dowód miłości,  jednocześnie stanowiąc zapowiedź nowego, wspólnego życia narzeczonych.

Idealny kamień do pierścionka zaręczynowego

Od dawien dawna za klasyczny i najbardziej dopasowany do zaręczynowej biżuterii uznaje się diament. Oczywiście, choć jest to klasyka nie oznacza wcale, że to obowiązkowy element zaręczynowego pierścionka. W wyborze kamienia należy jednak kierować się nie tylko jego estetyką, ale przede wszystkim trwałością, bowiem zaręczynowy pierścionek kobiety często noszą przez długie lata, warto wiec by przez cały ten czas prezentował się on nienagannie.

Dzieci na weselu

Redakcja atelierslubne.pl

Nasza redakcja to miejsce, gdzie marzenia o wymarzonym ślubie i weselu stają się rzeczywistością. Dostarczamy inspirujących pomysłów na planowanie i organizację ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czarne obrączki - nowoczesność i styl w jednym
Fotoksiążki ślubne
zaproszenia ślubne

Jesteś zainteresowany reklamą?

zaproszenia ślubne