Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Dzieci na weselu – tak czy nie?

15 lutego 2023 Dzieci na weselu

Zapraszać dzieci na wesele, czy ich nie zapraszać? Oba rozwiązania mają zarówno zwolenników jak i zagorzałych przeciwników, a dyskusja na temat obecności najmłodszych na przyjęciu weselnym zdaje się nie mieć końca. Niektórzy z gości jasno dają do zrozumienia, że chcą, aby ich dzieci brały udział w uroczystości i starają się wręcz nakłonić Parę Młodą do zaproszenia maluchów na ślub i wesele. Czy zapraszać dzieci na wesele? 

Dzieci na weselu? Tylko nie to!

Decyzja o liście gości powinna należeć do Pary Młodej, tworząc ją warto wziąć pod uwagę kilka czynników, m.in. to – sala na wesele pozwala na ich przyjęcie. 

Para Młoda ma prawo nie chcieć gościć dzieci na ślubie i weselu i nie musi nikomu podawać przyczyny takiego stanu rzeczy. Młodzi mogą zwyczajnie nie lubić dzieci, obawiać się, że zaczną one płakać czy hałasować w momencie składania przysięgi albo zepsują pierwszy taniec. Mają prawo dać sobie i swoim znajomym możliwość nieskrępowanej zabawy z szalonymi tańcami, bez konieczności zwracania uwagi czy nie zrobią przypadkiem krzywdy małym ludziom. Para Młoda może też uznać, że nie chce ponosić kosztu animatora dla dzieci, albo że chce, aby zaproszeni goście, którzy są rodzicami, skupiali się na samych młodych, a nie własnych dzieciach. Decyzja o weselu bez dzieci nie powinna nikogo burzyć, zadziwiać i spotykać się z brakiem zrozumienia. 

Infrastruktura sali i atrakcje dla dzieci

Narzeczeni, tworząc listę gości, często zadają sobie pytanie czy są w stanie spełnić oczekiwania i zaspokoić potrzeby wszystkich gości. Nie wszystkie sale na wesele mają infrastrukturę, która pozwala zaprosić dzieci. Przyszli nowożeńcy mogą uznać, że dzieci zaproszą tylko wtedy, kiedy zdecydują się na wynajem sali na wesele, która będzie miała pokoje, w których można położyć dzieci spać oraz wyodrębnioną część, w której dzieci mogłyby się bawić pod okiem animatora. Jeśli sala nie spełnia takich oczekiwań, albo koszty finansowe z tym związane stają się za wysokie, młodzi rezygnują z zapraszania dzieci. 

Sale na wesele w przestrzeni Jutrzenki76 Akademii Kulinarnej Lets’Go Cook chętnie goszczą wszystkich weselników, także tych najmłodszych. Organizacja wesela bez dzieci nie stanowi dla nas najmniejszego problemu. 

Kiedy warto zaprosić dzieci na wesele? 

Dzieci na wesele warto zaprosić zawsze wtedy, kiedy zwyczajnie chce się, żeby były gośćmi. Niektóre Pary Młode mają wśród najmłodszych swoich ulubieńców, niektóre dzieci są im zwyczajnie bliskie i chcieliby, żeby dzieliły z nimi ten ważny dzień. Niektórzy przyszli małżonkowie sami są rodzicami i obecność dzieci, zarówno własnych, jak i innych, jest dla nich naturalna. Dzieci zaprosić na wesele warto też zawsze wtedy, kiedy mamy dobre relacje z ich rodzicami i wiemy, że dorośli będą w stanie zapanować nad najmłodszymi w kryzysowych sytuacjach. 

Czy wesele to miejsce dla dzieci? 

Niektórzy Narzeczeni nie zapraszają na wesele dzieci, gdyż uznają, że spotkanie z alkoholem i głośną muzyką nie jest miejscem dla najmłodszych. Choć Para Młoda ma prawo do swojego zdania, to ocenę tego powinna zostawić rodzicom. Niektórzy rodzice faktycznie uważają, że dzieci nie powinny uczestniczyć w weselach, inni nie widzą w tym problemu. Jest to element wychowania i Młodzi nie mają obowiązku angażować się w ten aspekt. 

A co jeśli ktoś próbuje wymusić na przyszłych nowożeńcach zaproszenie dzieci? W takiej sytuacji należy grzecznie, aczkolwiek stanowczo odmówić. Nie trzeba podawać żadnych argumentów, wystarczy wyraźnie powiedzieć „nie planujemy obecności dzieci na weselu.” Aby przypomnieć o tym, że maluchy nie są zaproszone podczas potwierdzania listy obecności można zapytać „czy udało Wam się zapewnić opiekę nad dziećmi na czas wesela?”. 

Bez względu na to jaką podejmiecie decyzję i kogo zaprosicie na wesele, życzymy Wam i waszym gościom udanej zabawy! 

Tekst sponsorowany: Akademia Kulinarna Gocook.pl – wynajem sal na wesela

Materiał zewnętrzny

Redakcja atelierslubne.pl

Nasza redakcja to miejsce, gdzie marzenia o wymarzonym ślubie i weselu stają się rzeczywistością. Dostarczamy inspirujących pomysłów na planowanie i organizację ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dzieci na weselu
Kurze łapki
Żele do paznokci

Jesteś zainteresowany reklamą?

Żele do paznokci