atelierslubne.pl

Strona o ślubach, weselach i modzie.

Moda Pomysły

Jak urozmaicić makijaż?

Co by życie nie było zbyt nudne, warto urozmaicać sobie jego poszczególne elementy. A nie trzeba od razu się przeprowadzać czy zmieniać pracy, by nadać codzienności zróżnicowanych barw i po prostu ją ożywić. Do tego właśnie służy makijaż, który pozwala kobietom na totalną zmianę wyglądu w przeciągu zaledwie kilkunastu lub kilkudziesięciu minut. On zdecydowanie nie powinien być ani nudny, ani monotonny.

A jak urozmaicić makijaż, jeżeli zazwyczaj prezentuje się on dokładnie tak samo?

Bardzo fajny i nietypowy efekt da kolorowa kreska na oku. Kobiety przeważnie malują ją kredką lub eyelinerem w czarnym, ewentualnie brązowym kolorze – takie ciemne kreski prezentują się oczywiście dobrze, ale są tak pospolite, że od czasu do czasu warto z nich zrezygnować i zdecydować się na coś zupełnie innego. Cały makijaż zostanie skutecznie ożywiony, gdy na oku pojawi się niebieska, czerwona lub nawet neonowa kreska. Można ją namalować zarówno kredką, jak i dobrze nasyconym cieniem.

Drugi sposób wykorzystuje niezwykłe zróżnicowanie produktów do ust. W tej grupie artykułów do makijażu można już znaleźć wszystko – zaczynając od klasycznych czerwonych szminek, kończąc na soczystych błyszczykach w kolorze intensywnego fioletu lub idealnie nasyconej czerni. A makijaż ust wcale nie musi być standardowy czy pospolity. Jeżeli oko zostało pomalowane jasnymi cieniami, wręcz należałoby cały makijaż czymś wzmocnić i np. zdecydować się na szminkę w kolorze szmaragdu lub bordo.

Jak urozmaicić makijaż, jeżeli nie chce się kombinować makijażem oka, ani z makijażem ust?

W takim przypadku pozostaje już tylko jedno rozwiązanie. Polega ono na ożywieniu i rozjaśnieniu twarzy przy pomocy różnorodnych kosmetyków przeznaczonych do konturowania. Szczególnie dobrze sprawdzi się róż. Nawet niewielka jego ilość nałożona na policzki pięknie je uwydatni i sprawi, że twarz wyda się radośniejsza i przyjemniejsza. Róż doskonale wygląda w połączeniu z bronzerem i rozświetlaczem. Te trzy kosmetyki w zupełności wystarczą do wykonturowania całej twarzy.

Oczywiście profesjonalne wizażystki wykorzystują też znacznie bardziej specjalistyczne metody urozmaicania makijaży. W przypadku makijaży wieczorowych często sięgają po sypki brokat, którym pokrywają wybrane części powieki albo małe drobinki, które przyklejają na skórę występującą wokół oczu. Tak naprawdę w dziedzinie makijażu jedynym ograniczeniem jest wyłącznie kreatywność. Kobiety o bujnej wyobraźni potrafią tworzyć takie rzeczy na swoich twarzach, że po prostu nie da się przejść obok nich obojętnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *