Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Jak urozmaicić makijaż?

8 stycznia 2020

Co by życie nie było zbyt nudne, warto urozmaicać sobie jego poszczególne elementy. A nie trzeba od razu się przeprowadzać czy zmieniać pracy, by nadać codzienności zróżnicowanych barw i po prostu ją ożywić. Do tego właśnie służy makijaż, który pozwala kobietom na totalną zmianę wyglądu w przeciągu zaledwie kilkunastu lub kilkudziesięciu minut. On zdecydowanie nie powinien być ani nudny, ani monotonny.

A jak urozmaicić makijaż, jeżeli zazwyczaj prezentuje się on dokładnie tak samo?

Bardzo fajny i nietypowy efekt da kolorowa kreska na oku. Kobiety przeważnie malują ją kredką lub eyelinerem w czarnym, ewentualnie brązowym kolorze – takie ciemne kreski prezentują się oczywiście dobrze, ale są tak pospolite, że od czasu do czasu warto z nich zrezygnować i zdecydować się na coś zupełnie innego. Cały makijaż zostanie skutecznie ożywiony, gdy na oku pojawi się niebieska, czerwona lub nawet neonowa kreska. Można ją namalować zarówno kredką, jak i dobrze nasyconym cieniem.

Drugi sposób wykorzystuje niezwykłe zróżnicowanie produktów do ust. W tej grupie artykułów do makijażu można już znaleźć wszystko – zaczynając od klasycznych czerwonych szminek, kończąc na soczystych błyszczykach w kolorze intensywnego fioletu lub idealnie nasyconej czerni. A makijaż ust wcale nie musi być standardowy czy pospolity. Jeżeli oko zostało pomalowane jasnymi cieniami, wręcz należałoby cały makijaż czymś wzmocnić i np. zdecydować się na szminkę w kolorze szmaragdu lub bordo.

Jak urozmaicić makijaż, jeżeli nie chce się kombinować makijażem oka, ani z makijażem ust?

W takim przypadku pozostaje już tylko jedno rozwiązanie. Polega ono na ożywieniu i rozjaśnieniu twarzy przy pomocy różnorodnych kosmetyków przeznaczonych do konturowania. Szczególnie dobrze sprawdzi się róż. Nawet niewielka jego ilość nałożona na policzki pięknie je uwydatni i sprawi, że twarz wyda się radośniejsza i przyjemniejsza. Róż doskonale wygląda w połączeniu z bronzerem i rozświetlaczem. Te trzy kosmetyki w zupełności wystarczą do wykonturowania całej twarzy.

Oczywiście profesjonalne wizażystki wykorzystują też znacznie bardziej specjalistyczne metody urozmaicania makijaży. W przypadku makijaży wieczorowych często sięgają po sypki brokat, którym pokrywają wybrane części powieki albo małe drobinki, które przyklejają na skórę występującą wokół oczu. Tak naprawdę w dziedzinie makijażu jedynym ograniczeniem jest wyłącznie kreatywność. Kobiety o bujnej wyobraźni potrafią tworzyć takie rzeczy na swoich twarzach, że po prostu nie da się przejść obok nich obojętnie.

Dzieci na weselu

Redakcja atelierslubne.pl

Nasza redakcja to miejsce, gdzie marzenia o wymarzonym ślubie i weselu stają się rzeczywistością. Dostarczamy inspirujących pomysłów na planowanie i organizację ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jaką biżuterię wybrać do sukni ślubnej
Suknia wieczorowa
Czarna sukienka na wesele

Jesteś zainteresowany reklamą?

Czarna sukienka na wesele