atelierslubne.pl

Strona o ślubach, weselach i modzie.

Moda Ślub i Wesele

Modne kolory włosów ślubnych

Ślub to przedsięwzięcie, które będzie wymagało od nas bardzo wiele samozaparcia, cierpliwości, nerwów, wolnego czasu, a także niestety sporych pieniędzy, które będziemy musieli wydać na ślub, wesele, a także na kreacje weselne dla nas, czyli pani i pana młodego.

Co składa się na taką kreację weselną?

W przypadku pana młodego wybór jest zdecydowanie prostszy i przede wszystkim mniej kosztowny. Cały strój pana młodego będzie kosztował od 1500 do około 3000 złotych. Co będzie się na niego składało?

Przede wszystkim garnitur lub frak. Już na wstępie będziemy musieli się zdecydować który rodzaj stroju wybrać. Frak jest zdecydowanie bardziej odświętny i specyficzny, a tym samym nadaje się bardziej na tak ważne i duże wydarzenie jak ślub. Trzeba jednak pamiętać, że frak jest trochę droższy od garnituru, a także ciężko będzie go panu młodemu wykorzystać na późniejszych okolicznościach, czego nie można powiedzieć o garniturze, który jest bardziej uniwersalny i pasuje mniej lub bardziej do każdej okoliczności. Dobrym kompromisem może być wynajęcie fraku z domu weselnego, wówczas cena jaką przyjdzie nam za niego zapłacić wyniesie 25-50 procent ceny nowego fraku, którego i tak po ślubie prawie na pewno już nigdy nie ubierzemy. Oprócz stroju ważny jest też wybór krawata lub muszki – tutaj zdania są podzielone, chociaż zauważalny jest trend wzrostu popularności muszek na weselach. Buty to ostatni ważny element za który przyjdzie nam zapłacić od 300 do nawet 1000 złotych.

Strój dla panny młodej

W przypadku panny młodej wybór jest o wiele bardziej skomplikowany. Oprócz rzeczy najbardziej oczywistej, czyli sukni ślubnej, będziemy musieli pomyśleć również o butach, welonie, wianku weselnym, ale także o makijażu oraz fryzurze.

Suknia ślubna to najdroższy element wystroju panny młodej. Ceny nowych sukien zaczynają się od 2000 złotych, a kończą na kwotach z czterema zerami na końcu. Suknia powinna być koloru białego, kremowego lub ecru, a także pasować do makijażu i koloru włosów panny młodej.

Jakie modne kolory włosów będą pasowały do sukni ślubnej naszej wybranki życia? Przede wszystkim musimy wiedzieć, że nie powinniśmy eksperymentować z ostrymi kolorami takimi jak czerwień, róż, niebieski czy każdy inny kolor odstający mocno od naturalnych barw, na chwilę przed ślubem. Zróbmy to, oczywiście – ale na 4 czy 5 tygodni przed ślubem, kiedy będziemy mieć jeszcze czas na zmianę decyzji.

Polecane kolory, które będą pasowały do większości sukni, to oczywiście blond, czarny, brązowy i rudy. Dla bardziej odważnych polecany jest też kolor biały i platynowy.