Strona główna
Ślub i Wesele
Tutaj jesteś

Jakie dekoracje ślubne są hitem w 2020 roku?

14 maja 2020

Trendy zmieniają się nie tylko w modzie czy wnętrzach, ale również w branży weselnej. Dotyczy to nie tylko nowoczesnych fasonów sukien ślubnych czy atrakcji przewidzianych dla gości, ale również dekoracji ślubnych. Wiadomym pozostaje fakt, że to one w dużej mierze kształtują klimat przyjęcia. Warto zatem poznać trendy weselne dominujące w 2020 roku.

Dekoracje ślubne z trawy pampasowej

Trawa pampasowa to jeden z najgorętszych trendów weselnych, który szczególnie efektownie zaprezentuje się na przyjęciach w stylu boho. Stanowi rodzaj ozdobnej trawy, której cechą charakterystyczną są wielobarwne i puszyste kwiatostany. Urzeka finezyjną lekkością i subtelnością, pozwalając Młodej Parze na rozmaite jej zastosowanie – zarówno na stołach weselnych, w oświetleniu, jak i kompozycjach kwiatowych.

Świece w kształcie stożka

Modowe trendy lubią co jakiś czas powracać. Najlepiej widać to na przykładzie stożkowych świec, które w kategorii dekoracji ślubnych przechodzą swój renesans. Dostępne w różnych wielkościach, wysokościach i kolorach pozwolą na szybką i co ważne – niezbyt kosztowną metamorfozę weselnego przyjęcia. Wystarczą bowiem oryginalne świeczniki, aby nadać im dekoracyjnego efektu.

Rattanowe dodatki

Powrót w wielkim stylu zaliczyły nie tylko stożkowe świece, ale również rattanowe ozdoby, które nie tylko rozgościły się we wnętrzach, ale również w dekoracjach ślubnych. Kreują ciepły, nastrojowy klimat, wprowadzając na weselną salę delikatny powiew egzotycznej świeżości. W towarzystwie wspomnianych wcześniej traw pampasowych stworzą idealną ozdobę w stylu boho, ale nadają się również do przyjęć stylizowanych na vintage – koniecznie w duecie z koronką i naturalnym drewnem.

Przezroczyste dekoracje ślubne

Moda na transparentne dodatki trwa i nic nie wskazuje na to, aby miała odejść do lamusa. Widać to również na przykładzie ozdób weselnych, które przyjmują finezyjne odsłony, aby podkreślić swój minimalistyczny, nowoczesny wydźwięk. Po jakie dekoracje ślubne można sięgnąć? Wbrew ogólnym przekonaniom – wybór jest naprawdę szeroki. Mogą to być przezroczyste dodatki ze szkła akrylowego (pleksi) lub klasycznego, takie jak: wazony, lampiony, klosze, a także stoliki czy krzesła!

Balony i baloniki

Mówiąc o modnych dekoracjach ślubnych, nie sposób pominąć balonów. Po erze zapomnienia na nowo zaliczyły swój wielki powrót. Jednak aranżacje z ich udziałem w niczym nie przypominają tych, jakie spotkać można było w latach 90. W nowoczesnej postaci urzekają kolorystyczną spójnością, eleganckimi kompozycjami tworzonymi nad stołami, Candy Barem czy ścianie za Młodą Parą. Ważne jest, aby były w różnych rozmiarach i zbliżonych odcieniach kolorystycznych. Nadal królują pastelowe tonacje, choć coraz częściej można zaobserwować balony w białym i transparentnym wydaniu.

Redakcja atelierslubne.pl

Nasza redakcja to miejsce, gdzie marzenia o wymarzonym ślubie i weselu stają się rzeczywistością. Dostarczamy inspirujących pomysłów na planowanie i organizację ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czarne obrączki - nowoczesność i styl w jednym
Fotoksiążki ślubne
zaproszenia ślubne

Jesteś zainteresowany reklamą?

zaproszenia ślubne