Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Elementy stroju dla panny młodej

24 stycznia 2020

Oprócz oczywistego elementu stroju ślubnego, czyli sukni panna młoda ma do wyboru szereg innych dodatków, które są bardziej lub mniej obowiązkowe z punktu widzenia tradycji. Takie elementy to na przykład welon, bukiet, podwiązki, czy biżuteria. Nie wspominając już o fryzurze ślubnej. Hasło „korsarz do sukni” jest nieco rzadziej spotykane i mało kto zdaje sobie sprawę, co to takiego właściwie jest.


Dla niewtajemniczonych korsarz do sukni to rodzaj bukieciku przywiązywanego do ręki panny młodej. Nie ustępuje swoim urokiem zwykłym bukietom. Korsarz do sukni jest wybierany głównie ze względu na wygodę, ponieważ nie trzeba go trzymać, jak to bywa z bukietem. Jest to główna zaleta, dzięki której korsarz do sukni cieszy się dużym powodzeniem.

Panna młoda – każda jest wyjątkowa


Oczywiście, każda panna młoda charakteryzuje się swoim odmiennym gustem. Nie stanowi to większej przeszkody, ponieważ korsarz do sukni można dopasować stylistycznie i kolorystycznie do reszty elementów sali, czy innych dekoracji. Zasady panują takie same, jak w przypadku tradycyjnych bukietów. Korsarz do sukni kojarzy się jednak bardziej ze stylizacjami „na luzie”, czyli w stylu hippie, czy boho.


Kwiaty na korsarz do sukni muszą być odporne na długotrwały brak dostępu do wody. Jest to istotna informacja głównie dla osób przygotowujących taką kompozycję. Można ją stworzyć w formie bransoletki, zapinanej na rzepy lub zawiązywanej, bądź też zadrutowanej. Jak widać, istnieje wiele różnych rozwiązań, jak stowrzyć taki korsarz do sukni. Oczywiście należy go stworzyć możliwie jak najpóźniej, gdy decydujemy się na zastosowanie w nim żywych kwiatów. Wtedy kompozycja ma szansę wyglądać świeżo i olśniewająco. Panna młoda z pewnością będzie zadowolona z efektu. Oczywiście, ostateczny wygląd należy ustalić z klientką wcześniej. Powszechne jest, że do ślubów dobiera się określony motyw przewodni i bardzo ważne jest, aby go się trzymać.

Dotyczy do stroju panny i pana młodego, wystroju kościoła, wyglądu samochodu weselnego, a także dekoracji na sali. Najczęściej wybierany jest jeden główny kolor i dodatkowo, rzecz jasna, króluje biel. W takim przypadku korsarz do sukni może być wyrazistym akcentem, ale jednak musi zachowywać pewne cechy, aby być kompatybilny z resztą.

Idealny korsarz do sukni


Nie jest łatwe zaprojektowanie dobrego korsarza do sukni, który będzie spełniał wszystkie kryteria i jednocześnie nie rozpadnie się przy pierwszej napotkanej okazji. Przed florystami stoi bardzo trudne zadanie, choć wydaawać by się mogło, że to tylko kwiatki. Nic bardziej mylnego. Korsarz do sukni to nie lada wyzwanie.

Dzieci na weselu

Redakcja atelierslubne.pl

Nasza redakcja to miejsce, gdzie marzenia o wymarzonym ślubie i weselu stają się rzeczywistością. Dostarczamy inspirujących pomysłów na planowanie i organizację ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jaką biżuterię wybrać do sukni ślubnej
Suknia wieczorowa
Czarna sukienka na wesele

Jesteś zainteresowany reklamą?

Czarna sukienka na wesele