atelierslubne.pl

Strona o ślubach, weselach i modzie.

Moda Pomysły

Jak powiększyć oko makijażem?

Sztuka makijażu jest niezwykle rozległa i dzięki temu umożliwia niemalże totalną zmianę wizerunku. Jeżeli więc w twojej twarzy jest coś takiego, co nie do końca ci się podoba, zamiast usiłować zaakceptować te mankamenty, lepiej naucz się je skutecznie maskować lub odciągać od nich wzrok. Nawet niewielkie oko da się powiększyć z pomocą różnych produktów kosmetycznych. Oto kilka sposobów na to, jak powiększyć oko makijażem.

Przygotowanie twarzy do makijażu

Zanim przejdziesz do makijażu samego oka, zadbaj o podstawę. Przygotuj twarz do dalszych etapów pracy. Musisz wyrównać jej koloryt, wygładzić ją i nieco rozjaśnić, aby to właśnie oczy stały się jej najmocniejszym punktem i zaczęły wyróżniać się na tle cery. Najpierw oczyść buzię delikatnym żelem. Następnie wklep w nią lekki krem nawilżający i użyj specjalistycznej bazy pod makijaż, która wyrówna powierzchnię twarzy i sprawi, że wszelkie krosty i inne niedoskonałości przestaną być na niej aż tak widoczne. Kolejny krok to nałożenie podkładu. Teoretycznie mogłabyś wetrzeć go w skórę palcami, jednakże dużo lepszy efekt zagwarantuje ci wklepanie go w buzię małą gąbeczką. Podkład powinnaś też przypudrować, by zachował on swoją trwałość na dłużej. Na sam koniec rozświetl górną część kości policzkowej, aby cera nabrała jeszcze większego blasku, a oczy stały się na niej maksymalnie widoczne.

Makijaż powiększający oko krok po kroku

Teraz nadeszła pora, by się dowiedzieć, jak powiększyć oko makijażem. Kilka trików i twoje oczy staną się niemalże dwukrotnie większe! A wbrew pozorom nie musisz być mistrzynią wizażu, aby opanować te sztuczki do perfekcji, nauczyć się ich na pamięć i móc je wykorzystywać dosłownie dzień w dzień. Przede wszystkim zrezygnuj z używania czarnej bądź brązowej kredki do oczu na linii wodnej.

Taka kreska zamyka oko i sprawia, że spojrzenie wydaje się przytłoczone i ciężkie. Ciemną kredkę z powodzeniem możesz natomiast zastąpić tą białą, która przepięknie otworzy oko. Następnie na górnej powiece narysuj cienką kreskę i delikatnie wyciągnij ją poza granicę, przeciągając ku górze, by stworzyć niewielką jaskółkę. Rzęsy powinnaś wydłużyć zalotką i dopiero wtedy je pomalować. Taki makijaż sprawi, że twoje oczy będą wyglądać na znacznie większe niż są w rzeczywistości.

Sztuczki związane z makijażem nie ograniczają się jednak wyłącznie do tych, które wizualnie mogą powiększać oczy. Niektóre z nich radzą sobie z uwydatnieniem zbyt małych warg, inne fantastycznie wyszczuplają twarz, a jeszcze kolejne maskują jasny odcień cery. Zacznij z nich korzystać, a twoje makijaże staną się znacznie efektowniejsze.