atelierslubne.pl

Strona o ślubach, weselach i modzie.

Pomysły Ślub i Wesele

Najlepsze dekoracje na stoły weselne

Ten wyjątkowy dzień musi być idealny. Suknia, bukiet welon – wszystko dopracowane na tip-top. Ale oprócz panny młodej, sala weselna także powinna wspaniale się prezentować. Jednym z najważniejszych aspektów jest dekoracja stołów weselnych kwiatami, lampionami czy innymi bibelotami. Kompozycje specjalnie przygotowane na ten dzień powinny być bogate, ale na pewno nie przesadzone. Jak to osiągnąć?

Dekoracja na stole to nie główny element wieczoru

Warto o tym pamiętać. Dopiero kiedy zostanie ustalone, w jakim stylu będzie wesele, jak będą ubrani państwo młodzi i jakie kwiaty znajdą się w bukiecie trzymanym na ślubnym kobiercu, można się zastanawiać nad wystrojem sali weselnej. Dekoracja ma być jedynie dopełnieniem. Dlatego powinna mieć ścisłe powiązanie z innymi elementami, na które się zdecydowano.

Na pierwszym miejscu warto zwrócić na przybraną kolorystykę. Można ją zastosować także w przypadku dekoracji stołów weselnych. Z drugiej strony dobrym pomysłem może być zdecydowanie się na kontrast. Jednak najważniejsze, żeby podjęta decyzja była świadoma i nieoderwana od całości. W taki sposób to, co znajdzie się na stole, będzie częścią większej całości.

Co może znaleźć się na stole weselnym?

Stół można udekorować na wiele sposobów i wieloma przedmiotami. Ale są elementy, które muszą pojawić się obowiązkowo:

– winietki lub inne oznaczenia informujące gości o przydzielonym miejscu,
– serwetki, które mogą mieć różne wzory i zostać złożone w bardzo fantazyjne formy,
– zastawa także może pełnić element dekoracji, jeśli zostanie dobrana w odpowiedni sposób; piękne talerze i sztućce upiększą stół równie dobrze, jak typowe dekoracje.

Reszta to już kwestia inwencji twórczej osoby, która będzie zajmować się dekoracją stołów weselnych kwiatami czy innymi bibelotami, które uprzyjemnią gościom biesiadowanie. Wśród taki przedmiotów warto wyróżnić:

– świece i lampiony,
– obrusy i bieżniki,
– figurki,
– patery i półmiski,
– wazony.

A skoro już o wazonach mowa, kwiaty są bardzo ważnym elementem dekoracji stołu weselnego. Warto poświęcić im więcej uwagi.

Dekoracja stołów weselnych kwiatami

Możliwości kompozycji jest wiele. Pierwsza decyzja, którą warto podjąć, to wysokość bukietów. Piętrzące się w górę formy przydatne są w przypadku okrągłych stołów, gdzie pełnią główny element dekoracji. W przypadku prostokątnych o wiele lepszym pomysłem będą niższe i delikatniejsze bukiety.

Należy też rozważyć kolorystykę, jakie gatunki kwiatów będą najlepsze. W tej kwestii już warto zawierzyć się floryście, który przygotuje najpiękniejsze bukiety na stoły weselne.