Strona główna
Ślub i Wesele
Tutaj jesteś

Organizacja ślubu za granicą – jak spełnić marzenia o ślubie w egzotycznym miejscu

17 marca 2021 ślub

Coraz więcej osób marzy o ślubie za granicą. Jak spełnić swoje marzenia? Jak zabrać się za organizację ślubu w egzotycznym miejscu? Nasz tekst może okazać się źródłem cennych informacji, więc zachęcamy do krótkiej lektury!

Organizacja ślubu za granicą – od czego zacząć?

Jakie właściwie kroki należy podjąć, gdy zdecydujemy się zrealizować swoje marzenia o ślubie w egzotycznym miejscu? Od czego powinniśmy zacząć? Na pewno warto zastanowić się, gdzie właściwie byśmy chcieli, by nasz ślub się odbył. Egzotycznych miejsc jest całkiem sporo, ale to nie oznacza, że każde będzie idealne na nasz ślub. Dlatego w pierwszej kolejności warto ustalić, które miejsce na ślub nas najbardziej interesuje. W Europie popularne kierunki to m.in. wyspy na Morzu Śródziemnym lub oceanie Atlantyckim jak Kanary. Z bardziej odległych kierunków wiele osób uwielbia Karaiby.

ślub za granicą

Następnie nie pozostaje nam nic innego, jak ustalić budżet, który będziemy chcieli przeznaczyć na ten cel. Dzięki temu unikniemy rozczarowania, gdy się okaże, że przekroczyliśmy swoje możliwości finansowe i ślub marzeń skończy się zadłużeniem na koncie. Aby do tego nie dopuścić, należy od razu ustalić ślubny budżet i trzymać się go.

Organizacja ślubu za granicą – sprawy formalne 

Mając ustalone, gdzie dokładnie chcemy zorganizować ślub, a także, kiedy ma to się odbyć, możemy zabrać się za sprawy formalne. Oznacza to, że powinniśmy sprawdzić, co dokładnie trzeba zrobić, aby w danym kraju został nam udzielony ślub i czy jego zawarcie będzie ważne także w Polsce. Następnie należy dopełnić wszystkich wymaganych formalności i upewnić się, że wszystkie dokumenty, które są od nas wymagane, zostały złożone. Z tym nie powinno być żadnych trudności, zwłaszcza w dobie powszechnego dostępu do Internetu. Dobry konsultant ślubny pomoże Wam z organziacją.

śluby

Organizacja ślubu za granicą – goście

Planując ślub w egzotycznym miejscu, należy zastanowić się przez chwilę, czy chcemy zabrać kogoś ze sobą w podróż. Biorąc ślub w Polsce mamy pewność, że większość rodziny będzie nam towarzyszyła. W przypadku zagranicznego ślubu już mogą pojawić się wątpliwości, ponieważ większość osób uzna taki wyjazd za zbyt kosztowny, a dla starszych członków rodziny może on być męczący.

Dlatego warto przez chwilę zastanowić się, czy będziemy kogoś zapraszać, czy też decydujemy się na samodzielną podróż. Na pewno miło byłoby mieć przy sobie najbliższych członków rodziny, w tym na przykład rodzeństwo, rodziców, czy dziadków, więc warto omówić to z członkami rodziny i ustalić, czy da się to zrealizować, czy też nie.

Organizacja ślubu za granicą – bilety i nocleg

Mając ustaloną datę ślub i ilość osób, która nam będzie towarzyszyła w dniu ślubu, możemy zająć się wykupieniem biletów samolotowych, a także rezerwacją noclegu. Szukając czegoś dla siebie, warto wziąć pod uwagę fakt, czy po ceremonii ślubu będziemy chcieli świętować zawarcie związku małżeńskiego, czy też nie.

Niektóre hotele są w stanie udostępnić nam salę na tego typu uroczystości, więc nie dość, że będziemy mieli zapewniony nocleg, to jeszcze miejsce do świętowania tego wyjątkowego wydarzenia z bliskimi. Oczywiście nie musimy ograniczać się tylko do przyjęcia w hotelu. Równie dobrze możemy postawić na przyjęcie w ogrodzie hotelowym, czy też na rajskiej plaży.

ślub para

Wymarzony ślub w dalekich krajach – dopinamy ostatni guzik

Gdy podstawowe rzeczy organizacyjne macie już za sobą czas na dopięcie szczegółów takich jak wynajęcie usługodawców z branży ślubnej. W kwestii doboru oprawy muzycznej, filmowca, dekoracji, florysty na pewno pomoże lokalna wedding plannerka. Przy tak dużym przedsięwzięciu nie warto oszczędzać na pewnych kwesitach – dobry fotograf ślubny to pewność posiadania z tego niezwykłego wydarzenia wyjątkowej pamiątki. Gdy ściągamy całą rodzinę w egzotyczne miejsca na ślub destynacyjny możemy przebierać w ofercie wykonawców ślubnych z całego świata. Wielu fotografów ślubnych specjalizuje się w dokumentowaniu ślubów destynacyjnych i ich świat fotografii nie zna granic. Warto wybrać tak doświadcznonego fotografa, który zapewne będzie miał spore obycie w zagranicznych przedsięwzięciach i godnie udokumentuje nasz ślub marzeń.

Dzieci na weselu

Redakcja atelierslubne.pl

Nasza redakcja to miejsce, gdzie marzenia o wymarzonym ślubie i weselu stają się rzeczywistością. Dostarczamy inspirujących pomysłów na planowanie i organizację ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czarne obrączki - nowoczesność i styl w jednym
Fotoksiążki ślubne
zaproszenia ślubne

Jesteś zainteresowany reklamą?

zaproszenia ślubne