Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Organizacja wesela – od czego zacząć?

4 stycznia 2020

Podejmując się wyzwania dotyczącego organizacji własnego ślubu i wesela trzeba przede wszystkim przygotować się na długofalowy proces organizacyjny. Warto wziąć pod uwagę porady i opinie znajomych i rodziny, którzy już temat przerabiali, gdyż bazując na doświadczeniu bliskich, często można uniknąć powielania tych samych błędów.

Samodzielna organizacja wesela

Można podjąć wyzwanie i samodzielnie spróbować zorganizować swoje wesele, albo można zlecić to zadanie firmie, dla której organizacja wesel jest czymś codziennym. Jeśli natomiast padnie decyzja, aby samodzielnie zaplanować swój ślub i wesele to trzeba liczyć się z wieloma przeszkodami. Po pierwsze na ślubie i weselu łączą się dwie rodziny, przez co należy pogodzić niejednokrotnie odmienne gusta oraz tradycje. Po drugie należy zmieścić się w określonym budżecie, co w trakcie organizacji często wydaje się, że nie jest łatwe.

Od czego więc zacząć? Najpierw należy oczywiście wyznaczyć datę ślubu i wesela, zastanowić się na ile osób ma być wesele i jakie miejsce wybrać. Kiedy już znajdzie się odpowiadający gustom lokal, najlepiej szybko go zarezerwować, gdyż może okazać się że organizacja wesel i innych imprez okolicznościowych jest tam bardzo popularna. Wówczas może być problem z terminem, a jeśli okaże się, że to jest wymarzone miejsce pary młodej na swoje wesele, to być może trzeba będzie dokonać rezerwacji nawet z kilkuletnim wyprzedzeniem. Kiedy termin i lokal będzie już zarezerwowany, można skupić się na poszukiwaniu zespołu lub dj-a.

Nie może również zabraknąć fotografa, który uwieczni te wyjątkowe chwile. Natomiast co do kamerzysty to już kwestia mniej popularna, coraz więcej par decyduje się na samego fotografa, gdyż nie lubią być filmowani. Jednak ci, którzy chcą mieć video pamiątkę z wesela, powinni znaleźć też dobrego kamerzystę. Często korzysta się w tych kwestiach z polecenia innych par, które już mają sprawdzonych specjalistów. Trudno bowiem będzie się cieszyć z przyjęcia bez odpowiedniej oprawy muzycznej lub też zapamiętać cenne chwile bez świetnych zdjęć czy filmu. O tym też warto pamiętać wcześniej i zarezerwować dobrych fachowców, aby później nie myśleć na ostatnią chwilę i nie brać pierwszą przypadkową osobę.

Moda do ślubu – wybór kreacji

Ważnym elementem organizacyjnym jest również wybór sukni, garnituru i dekoracji zarówno kościoła jak i sali weselnej. Najlepiej jakby wszystkie dekoracje ze sobą współgrały w zależności od tego jaki styl się wybierze. Organizacja wesela to także przygotowanie zaproszeń na ślub, karty menu, tablicy z usadzeniem gości. Jak więc widać przygotowań jest mnóstwo i dlatego tak ważna jest odpowiednie zaplanowanie i organizacja wesela.

Dzieci na weselu

Redakcja atelierslubne.pl

Nasza redakcja to miejsce, gdzie marzenia o wymarzonym ślubie i weselu stają się rzeczywistością. Dostarczamy inspirujących pomysłów na planowanie i organizację ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

obrączki

Amerykańskie Wesele

17 lutego 2020

Jesteś zainteresowany reklamą?