atelierslubne.pl

Strona o ślubach, weselach i modzie.

Miejsca Ślub i Wesele

Organizacja wesela w plenerze

Planowanie wesela to dla wielu młodych par jedno z największych przeżyć. Wybór odpowiedniego miejsca, zaproszenie gości, ustalenie menu i atrakcji dodatkowych zaprząta głowy organizatorów, jednocześnie przynosząc wiele radości i zadowolenia.

W jaki sposób zaplanować przyjęcie weselne?

Gdzie zorganizować wymarzoną imprezę? Na co zwrócić uwagę przy wyborze pleneru?
Planowanie wesela kojarzy się często z chaosem i bałaganem. By uniknąć przykrych niespodzianek należy odpowiednio się do niego przygotować, a planowanie rozpocząć od analizy i spisania priorytetów. Do najważniejszych punktów listy należą zazwyczaj miejsce przyjęcia, liczba gości i ich usadowienie, menu, kwiaty, ozdoby, muzyka, upominki, tort i wiele innych. Kolejne spełnianie i wykonywanie poszczególnych punktów uporządkuje działania i sprawi ze wykonywanie ich stanie się jeszcze bardziej przyjemne i proste.


Gdzie zorganizować wymarzone wesele?


Wesele w plenerze to idealny pomysł dla młodych pobierających się w letnim okresie roku. Wesele pod tzw. chmurką zapadnie w pamięci zarówno organizatorów, jak ich wszystkich gości. Plenerowa aura sprzyja romantycznemu nastojowi, jak również zabawie do białego rana. Na co zwrócić uwagę podczas organizacji wesela w plenerze?


Najważniejszym aspektem jest przewidzenie pogody. Decydując się na tego rodzaju przyjęcie należy odpowiednio wcześnie zapoznać się z prognozami pogody, a w razie niepowodzenia posiadać tzw. Plan B. Wesele w ogrodzie, na plaży czy w parku powinno być zabezpieczone zadaszonym miejscem w postaci namiotu, hangaru czy dostępnego domu weselnego bądź restauracji. Podczas imprezy goście powinni mieć również dostęp do ciepłych koców, napojów i posiłków.


Kolejnym ważnym aspektem, jest wcześniejsze poinformowanie gości i planowanym otoczeniu. Zaproponowanie im stroju, obuwia i przypomnienie o wygodnych akcesoriach.
W zależności od panującej pogody warto również pamiętać o parasolach dla gości, jak również odpowiedniej wentylacji i klimatyzacji. Dodatkowo plener warto przystroić świecami, lampkami czy drogowskazami wskazującymi miejsca zabawy, posiłków czy toalety.
Organizując wesele w plenerze można również zorganizować miejsce do zawab dzieci, zatrudniając specjalistów i animatorów zabaw.


Plenerowe wesele oraz jego organizacja może być idealnym rozwiązaniem i ciekawym pomysłem, jednak należy pamiętać, iż podczas jego przeprowadzenia może pojawić się kilka niezależnych od organizatorów problemów, a całość imprezy uzależniona jest przede wszystkim od pogody.