Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Skąd czerpać weselne inspiracje?

1 lutego 2020

Planowanie ślubu wymaga podejmowania mądrych decyzji. Od ustalenia daty i rezerwację idealnego miejsca, aż po wybór zespołu, wysłanie zaproszeń i resztę rzeczy, których nie sposób wymienić w jednym zdaniu. Jeśli właśnie zaczynamy przygotowania do uroczystości, istnieje duże prawdopodobieństwo, że od rana do wieczora, w każdej wolnej chwili, przeszukujemy internet w celu znalezienia inspiracji, która mogłaby być wielką pomocą w zaplanowaniu tego wyjątkowego dnia. Niezależnie od tego, czy rozglądamy się za idealną suknią, pomysłowymi przekąskami, czy wymarzonym ślubnym tortem – przeglądarka jest naszym przyjacielem.

Poszukiwanie weselnych inspiracji

Skąd dokładnie czerpać weselne inspiracje? Instagram, Pinterest, blogi – te miejsca w stu procentach zaspokoją wszystkie potrzeby. Potraktujmy social media jak najlepszą druhnę, która pomoże nam w podjęciu ważnej decyzji. Warto zacząć od przejrzenia tegorocznych trendów. Współczesne wesele, to nie tylko msza w kościele i huczna impreza. Coraz więcej osób robi je według własnych zasad i upodobań.

W świecie, w którym dużo mówi się o ochronie środowiska, wiele par podejmuje wspólne wysiłki, by przyjęcie weselne było jak najbardziej w duchu eko. Nawet jeśli nie mamy nieograniczonego budżetu, wystarczą drobne gesty, jak zamówienie ekologicznego cateringu bądź przekazanie części otrzymanych pieniędzy na cale charytatywne. Zmniejszenie ilości plastiku również nie powinno stanowić większego problemu. Spora część nowożeńców wybiera kwiaciarnie, które wykorzystują lokalnie uprawiane kwiaty sezonowe bądź ich suszoną wersję.

Światło, lampki, świece – idealne oświetlenie

Kolejnym trendem jest oświetlenie. Wiszące instalacje, listwy LED, designerskie żarówki – możliwości są nieograniczone. Jednak warto także pamiętać o świecach, ponieważ one nigdy nie wychodzą z mody. Myśląc o weselnym menu, nie zapominajmy o osobach, które nie jedzą mięsa bądź produktów odzwierzęcych. Każda para chce, żeby goście obecni na uroczystości dobrze się bawili i nie mieli powodów do zmartwień. Wiedząc, że na naszym weselu będą obecne osoby, które wykluczają ze swojej diety pewne produkty, zadbajmy o to, by miały co jeść.

Weselne inspiracje i trendy zaczerpnięte z internetu są ogromną pomocą, jednak korzystajmy tylko z pomysłów, które naprawdę do nas przemawiają. Moda cały czas się zmienia i nie wszystko, co aktualnie jest na topie, może do nas przemawiać. Każdy ślub powinien być absolutnie wyjątkowy. Zadbajmy o szczęście i wygodę naszych gości, nie róbmy wszystkiego na ostatnią chwilę, a na pewno zapamiętamy ten dzień na długo.

Redakcja atelierslubne.pl

Nasza redakcja to miejsce, gdzie marzenia o wymarzonym ślubie i weselu stają się rzeczywistością. Dostarczamy inspirujących pomysłów na planowanie i organizację ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

obrączki

Amerykańskie Wesele

17 lutego 2020

Jesteś zainteresowany reklamą?