Strona główna
Ślub i Wesele
Tutaj jesteś

Wesele w pałacu

3 lutego 2020

Organizacja własnego wesela to nie przelewki. To bardzo duże przedsięwzięcie do którego będziemy musieli przez kilka miesięcy naszego życia zaangażować mnóstwo swojego czasu, nerwów, a także (o ile nie przede wszystkich) bardzo wiele pieniędzy, które będziemy musieli wydać na organizację wesela, ale i nie tylko.

Ile kosztuje wesele?

Koszt wesela i ślubu są bardzo różne. Sam ślub nie jest wcale aż tak drogi jeżeli będziemy grać go cywilnie. Koszt ślubu cywilnego wynosi od 250 do maksymalnie 500 złotych. Najwyższa cena dotyczy ślubu cywilnego ze zorganizowaną muzyką.

O wiele droższy jest ślub kościelny. Ceny zaczynają się tutaj od 2000 złotych, ale większość koszt większości ślubów cywilnych mieści się w przedziale od 3000 do 4000 złotych. Jest to więc nie mały wydatek i należy o tym pamiętać kiedy będziemy decydować się na to który ślub wziąć.

Koszt wesela jest jeszcze większy. Oczywiście nie ma obowiązku organizowania własnego wesela, ale jak wszyscy wiemy żyjemy w kulturze, w której ślub i wesela (a wesele zwłaszcza) odgrywają bardzo ważną rolę w naszym społeczeństwie.

Cena organizacji wesela będzie wahała się od około 4000-5000 złotych do około 25 czy nawet 30 tysięcy złotych. Oczywiście musimy przy tym pamiętać, że „sky is the limit” i nie ma tak naprawdę górnej granicy jeżeli chodzi o cenę jaką przyjdzie nam zapłacić za organizację naszego wymarzonego wesele. Znane są na przykład historie o amerykańskich gwiazdach Hollywood organizujących przyjęcia weselne czy urodzinowe z budżetem kilku milionów dolarów. Podobnie w Polsce cena wesela może być różna, nawet bardzo wysoka.

Od czego zależy cena wesela?

Cena wesela będzie w bardzo dużej mierze zależała od miejsca, które wybierzemy na organizację naszego weselnego przyjęcia. Jeżeli będzie to mała lub średnia sala w restauracji lub karczmie to cena za jej wynajęcie, catering i dekoracje nie będzie aż tak astronomicznie duża. Jeśli zdecydujemy się na wynajęcie całej restauracji czy też dużej sali w dworku czy domu weselnym, to cena od razu poszybuję w górę. Wesele w pałacu? Taka opcja też jest możliwa i niektórzy decydują się na takie rozwiązanie. Trzeba jednak pamiętać, że jest to wariant wyjątkowo drogi, ponieważ wynajęcie nawet małego pałacyku na jeden dzień może kosztować kilkanaście tysięcy złotych, a czasem nawet więcej. Wszystko zależy od lokalizacji.

Koszt cateringu też potrafi być wysoki. W końcu od tego czy wybierzemy sam obiad z zupą czy też obiad, podwieczorek i kolację zależą prawdziwe tysiące złotych. Również wybór alkoholu mocno może wpłynąć na finalny koszt wesela.

Dzieci na weselu

Redakcja atelierslubne.pl

Nasza redakcja to miejsce, gdzie marzenia o wymarzonym ślubie i weselu stają się rzeczywistością. Dostarczamy inspirujących pomysłów na planowanie i organizację ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czarne obrączki - nowoczesność i styl w jednym
Fotoksiążki ślubne
zaproszenia ślubne

Jesteś zainteresowany reklamą?

zaproszenia ślubne