Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Wianek na wesele

19 grudnia 2019

Wesele to ten moment w naszym życiu, który chcemy zapamiętać jak najlepiej. W końcu to zdjęcia ze ślubu i wesela będziemy oglądać przy każdej kolejnej rocznicy naszego ślubu, nieważne czy będzie to 10, 20 czy 30 rocznica. Im dłużej będziemy ze sobą razem, tym większą wagę i sentyment będą owe zdjęcia i nagrania posiadały. Dlatego też tak ważnym jest żeby dosłownie każdy szczegół w takim weselu był dopracowany w stu procentach.

Niestety im bardziej wymarzone wesele, tym również droższe wesele. Trzeba o tym pamiętać i zawsze szukać złotego środka między organizacją taniego wesela po kosztach a przesadzonego i zbyt dużego wesela za dziesiątki tysięcy złotych, na które nas najzwyczajniej w świecie nie stać.

Wesele 2020

Optymalna cena, jaką przyjdzie nam zapłacić w 2020 roku za zorganizowanie niedużego wesela dla 40 czy 50 najbliższych nam osób z rodziny i znajomych, wyniesie nas około 20 tysięcy złotych. Jest to kwota, którą bardzo możliwe, że będziemy w stanie zorganizować, szczególnie jeżeli część (a często nawet całą kwotę) kosztu wesela sfinansują nam nasi rodzice.

Cena ta przekłada się na wynajęcie sali, catering, alkohol oraz obsługę. Trzeba też doliczyć do niej koszt stroju ślubnego dla pani młodej i pana młodego.

Co warto mieć na takim ślubie?

Dla panny młodej najważniejsza jest oczywiście długa biała suknia ślubna. Drugim bardzo ważnym elementem jest makijaż ślubny, który powinien zostać zrobiony w dniu ślubu przez profesjonalną makijażystkę. Fryzura ślubna również odgrywa ważną rolę i tak samo jak w przypadku makijażu, tak i tutaj zrobić powinna nam ją profesjonalna fryzjerka ślubna. Koszt takiej fryzury jest oczywiście zauważalnie wyższy niż fryzury u normalnego fryzjera. Ceny zaczynają się na 100 złotych, a kończą na 300-500 złotych. W przypadku makijażystki ceny są bardzo podobne.

Ważnym elementem wyglądu panny młodej, który z roku na rok staje się coraz bardziej popularny, jest wianek ślubny, który panna młoda trzyma na głowie. Na rynku ślubnym można znaleźć dziesiątki gotowych wianków ślubnych, które z reguły wykonane są z żywych kwiatów. Istnieje też możliwość kupienia wianka na zamówienie według naszego własnego projektu. Jest to oczywiście zauważalnie droższe niż gotowy wianek.

Jakiego koloru powinien być taki wianek na wesele? Najlepiej sprawdzą się tutaj jasne i spokojne kolory, takie jak biel, kremowy, ecru oraz jasnozielony. Dobrze sprawdzają się też kolory czerwony i różowy, który można uzyskać na przykład poprzez dodanie do wianka liści kwiatów róży.

Redakcja atelierslubne.pl

Nasza redakcja to miejsce, gdzie marzenia o wymarzonym ślubie i weselu stają się rzeczywistością. Dostarczamy inspirujących pomysłów na planowanie i organizację ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jaką biżuterię wybrać do sukni ślubnej
Suknia wieczorowa
Czarna sukienka na wesele

Jesteś zainteresowany reklamą?

Czarna sukienka na wesele