Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Deser na wesele

9 grudnia 2019

Posiłki podawane w trakcie wesela powinny cechować się możliwie jak największą rozmaitością. Jak wiadomo, gusta są różne a konieczne jest trafić w preferencje każdego zaproszonego gościa. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż większość restauracji, która organizuje przyjęcia weselne we własnym zakresie, przygotowuje nawet kilkanaście potraw. Jest to sytuacja bardzo korzystna dla nowożeńców, którzy nie muszą się martwić o smaczne i zdrowe posiłki. Czasami jednak bufet jest organizowany przez rodzinę państwa młodych. W takiej sytuacji niezbędne jest zapewnienie we własnym zakresie odpowiedniej ilości dań.

Weselne jedzenie

W pierwszej kolejności konieczne jest przygotowanie obiadu. Swoistym standardem jest rosół, natomiast na drugie danie przyrządza się po kilka rodzajów mięs – począwszy od kotletów mielonych, skończywszy na wykwintnych roladach. Bardzo ważny jest również spory wybór surówek. Oczywiście w tej roli zawsze sprawdza się mizeria, jednak biesiadnicy powinni móc wybrać dodatek, który będzie idealnie pasował do ich preferencji smakowych.

Po obiedzie powinien zostać podany smaczny deser. Nie warto o nim zapominać, bowiem stanowi on swoiste zwieńczenie sutego posiłku. Deser na wesele może przybrać różną formę – począwszy od tortu, skończywszy na specjalnie przygotowanych galaretkach z bitą śmietaną. Przy wyborze optymalnego posiłku należy kierować się kilkoma kryteriami. W pierwszej kolejności niezbędne jest wybranie odpowiedniej bazy pod ciasto lub tort. Najlepiej sprawdzają się wypieki na cieście biszkoptowym, jednakże z powodzeniem można podać specjalny deser na cieście kruchym.

W sytuacji, gdy nowożeńcy decydują się na galaretki, konieczne jest zapewnienie kilku jej rodzajów. Co ważne, dosyć popularny jest deser składający się z galaretek ciętych w małe kwadraty. Następnie polewane są one syropem klonowym bądź czekoladą. Warto w tym zakresie postawić na polewę na bazie kakao, bowiem jest ona uwielbiana przez dzieci. Cały deser powinien zostać przyozdobiony bitą śmietaną i owocami. Doskonale sprawdza się kiwi oraz kawałki pomarańczy. W sytuacji, gdy państwo młodzi nie mają pomysłu na smaczny deser, mogą skorzystać z pomocy profesjonalnej cukierni.

A co na deser?

Mistrzowie cukiernictwa z pewnością przygotują danie deserowe, które będzie smaczne dla wszystkich gości. Warto wskazać, że także restauracje, które organizują przyjęcia weselne, współpracują z cukiernikami, którzy ochoczo podejmą się tego zadania. Co ważne, taka firma jest w stanie zapewnić również odpowiednią ilość ciast i tortów dla wszystkich gości.

Dzieci na weselu

Redakcja atelierslubne.pl

Nasza redakcja to miejsce, gdzie marzenia o wymarzonym ślubie i weselu stają się rzeczywistością. Dostarczamy inspirujących pomysłów na planowanie i organizację ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dzieci na weselu
Kurze łapki
Żele do paznokci

Jesteś zainteresowany reklamą?

Żele do paznokci