Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Domowe sposoby wybielania zębów

23 grudnia 2019

Piękne i białe zęby to wizytówka nie jednej osoby. Niestety, pomimo tak łatwego dostępu do różnego rodzaju środków, w dalszym ciągu uzębienie znacznej większości społeczeństwa nie posiada zbyt atrakcyjnej barwy. Żeby można wybielać zarówno przy pomocy specjalistów z branży dentystycznej, jak i wykonać taki zabieg samodzielnie. Tylko jak wybielić zęby w domu, aby efekt takiego zabiegu był nie tylko widoczny, ale przede wszystkim bezpieczny dla szkliwa?

Co wpływa na kolor naszych zębów?

Jednak zanim zdecydujemy się na jakikolwiek sposób wybielania uzębienia, warto wiedzieć, że na jego kolorystykę wpływ ma wiele różnorodnych czynników. W głównej mierze za to odpowiedzialne są uwarunkowania genetyczne. Te osoby, które miały szczęście odziedziczenia po przodkach idealnie białego uzębienia przy odrobinie starań nie powinni mieć większych problemów z utrzymaniem takiego stanu rzeczy.

Gorzej sprawa przedstawia się w przypadku tych, których naturalny kolor jest nieco ciemniejszy, nie zbliżony nawet do czystej bieli. W takich przypadkach wybielenie zębów wymaga nieco czasu, pracy i cierpliwości, jednak zachwycający efekt końcowy jest możliwy do osiągnięcia. Choć śnieżnobiałe zęby z pewnością wyglądają zdrowo i estetycznie to jednak należy mieć na uwadze to, że w zdecydowanej większości przypadków naturalny kolor stałego uzębienia jest żółtobiały bądź żółtobrązowy.

Podstawa higieny jamy ustnej

Regularne i bardzo dokładne mycie zębów to ich absolutna podstawa w w zabiegu zmierzającym do ich wybielenia (choć oczywiście nie jest to jedyny sposób). Poza szczotkowaniem uzębienia rano i wieczorem należy również dokładnie oczyścić je po spożyciu napojów czy pokarmów negatywnie wpływających na kolor uzębienia (chodzi tu przede wszystkim o kawę, wino, ziołowe napary, herbatę, czerwone wino czy wszelkiego rodzaju napoje, które posiadają w swoim składzie silnie barwiące substancje).

Wybielanie zębów w domowym zaciszu nie musi się wcale odbywać przy zastosowaniu specjalistycznych środków przeznaczonych do tego celu. Równie dobrze sprawdzi się tu kurkuma, która nie tylko sprawia, że potrawy są smaczniejsze, ale również posiada silne właściwości przeciwgrzybicze a także przeciwzapalne. Już niewielka ilość kurkumy naniesiona na szczoteczkę do zębów, stosowana regularnie w efekcie nie tylko prowadzi do poprawy koloru uzębienia, ale również eliminacji szkodliwych bakterii znajdujących się w jamie ustnej. Z tej przyprawy można wykonać także zdrową i efektywnie działająca pastę. Wystarczy do kurkumy dodać nieco oleju kokosowego oraz olejki miętowego.

Redakcja atelierslubne.pl

Nasza redakcja to miejsce, gdzie marzenia o wymarzonym ślubie i weselu stają się rzeczywistością. Dostarczamy inspirujących pomysłów na planowanie i organizację ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dzieci na weselu
Kurze łapki
Żele do paznokci

Jesteś zainteresowany reklamą?

Żele do paznokci