Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak przygotować się do masażu?

2 stycznia 2020

Masaż to świetny, chociaż często niedoceniany sposób na rozluźnienie się i uspokojenie. Ma również właściwości terapeutyczne i wyciszające, a lecznicze masaże są często częścią rehabilitacji. Aby w pełni odczuć jego pozytywne skutki, warto się jednak do niego odpowiednio przygotować.

Przygotowanie do masażu

Pierwszym krokiem powinno być oczyszczenie ciała, a zatem prysznic i, w razie potrzeby, demakijaż twarzy. Dzięki temu będziemy czuć się lepiej, pewniej i bardziej komfortowo, a dodatkowo upewnimy się, że wykorzystywane w masażach olejki łatwiej się wchłoną. Prysznic rozluźni i rozgrzeje mięśnie. Część gabinetów masażu umożliwia wzięcie prysznica na miejscu.

Włosy warto spiąć – w ten sposób ułatwi się pracę masażyście, a włosy nie będą narażone na niechciany kontakt z olejkami. Przed przystąpieniem do masażu należy zdjąć biżuterię, w szczególności łańcuszki albo długie kolczyki, które utrudnić mogą masaż. Dzięki temu masażysta będzie miał możliwość bezproblemowego dotarcia do każdego fragmentu ciała poddawanego masażowi. Wskazana jest depilacja ciała, ale nie można jej wykonywać na dobę przed zabiegiem peelingu.

Jedzenie – czy można jeść przed masażem?


Na półtorej godziny przed masażem nie powinno się jeść obfitego posiłku. Dzięki lżejszemu posiłkowi masowany czuć będzie się lepiej, w szczególności w czasie leżenia na brzuchu. Z kolei uczucie głodu może zniweczyć poczucie odprężenia, warto więc zjeść lekki posiłek. Nie powinno się pobudzać organizmu kawą lub herbatą, warto za to pić wodę, by się nawodnić. Można również sięgnąć po soki. Nie powinno się spożywać alkoholu tuż przed masażem. Na masaż powinno się przyjść w luźnym, wygodnym ubraniu.

Powinno nie krępować ruchów – o ile masaże całego ciała wykonuje się, gdy klient salonu masażu jest nago lub prawie nago, tak luźny strój ułatwi rozebranie się w gabinecie oraz późniejsze ubranie. Bieliznę często zapewniają salony masażu, ale jeśli zamierzamy pozostać we własnej, warto wybrać możliwie najwygodniejszą oraz mieć na uwadze, że w przypadku niektórych rodzajów masażu może ona zostać ubrudzona. Można również poddawać się masażowi bez bielizny – miejsca intymne są wówczas zakryte ręcznikiem.

Przystępując do masażu, warto mieć świadomość, że oddajemy się w ręce profesjonalisty. Nikt nie zostanie w żaden wyśmiany z powodu wyglądu swojego ciała. Odpowiednie, pozytywne nastawienie do masażu to jeden z najważniejszych kroków przygotowania do niego. Takie przygotowanie pozwala na cieszenie się masażem w pełni i wyjście z gabinetu całkowicie zrelaksowanym.

Redakcja atelierslubne.pl

Nasza redakcja to miejsce, gdzie marzenia o wymarzonym ślubie i weselu stają się rzeczywistością. Dostarczamy inspirujących pomysłów na planowanie i organizację ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dzieci na weselu
Kurze łapki
Żele do paznokci

Jesteś zainteresowany reklamą?

Żele do paznokci