atelierslubne.pl

Strona o ślubach, weselach i modzie.

kolagen w diecie
Lifestyle

Obecność kolagenu w diecie – dlaczego to ważne?

Każda osoba, która przykłada dużą uwagę do dbania o siebie, swoje ciało oraz ogólny stan zdrowia, spotkała się z pojęciem kolagenu. Kolagen to jedna z ważniejszych elementów budulcowych w organizmie, jednak wraz z dojrzewaniem i starzeniem się, jego ilość znacząco maleje. W związku z istotną funkcją, jaką kolagen ma w organizmie człowieka, coraz więcej osób poszukuje metod i sposobów na zatrzymanie go jak najwięcej lub zwiększenie jego zasobów. 


Co się dzieje, gdy brakuje kolagenu?


Utrata kolagenu prowadzi do wielu niekorzystnych rezultatów, takich jak brak jędrności skóry, widoczne pogorszenie stanu i wyglądu włosów oraz pojawiające się na twarzy pierwsze zmarszczki. Z pewnością do szybszej utraty tego ważnego białka przyczyniają się złe nawyki codzienne, takie jak palenie papierosów i stosowanie innych używek, spożywanie źle zbilansowanych i niezdrowych posiłków oraz wystawianie swojej skóry na silne promienie słoneczne bez odpowiedniej ochrony w postaci filtrów. Te niekorzystne dla urody konsekwencje z pewnością nie są przyjemne dla żadnej osoby, która dba o codzienną pielęgnację i swój ogólny wizerunek. Dlatego też, aby zapobiegać tym zmianom, warto wyeliminować złe nawyki ze swojej codzienności, a także zwiększyć ilości przyjmowanego kolagenu naturalnego. Kolagen przyjmowany w postaci jedzenia jest bardzo korzystny i co najważniejsze ma szansę zadziałać od wewnątrz, w przeciwieństwie do kosmetyków, w których składzie także znajduje się kolagen kosmetyczny. Polecamy Kolagen Platinium


Jaki kolagen wybrać dla siebie?


Jednym z najbardziej znanych i chętnie wykorzystywanych źródeł, które w dużej ilości posiada kolagen jest żelatyna spożywcza. Żelatynę można traktować jako jeden z głównych składników dań i wykorzystywać do robienia galaretek wszelkiego rodzaju. Warto pamiętać także o ważnej roli witaminy C w diecie, która wspomaga produkcję i przyswajanie kolagenu. Dla tych, którzy nie lubią żelatyny lub jej ilość w diecie jest niewystarczająca, świetną alternatywą będą suplementy. Kolagen można suplementować zarówno w postaci tabletek, jak i specjalnego proszku. Wybór odpowiedniego i najlepszego suplementu, który zawiera kolagen, dobrze jest skonsultować ze specjalistą. Fachowa porada specjalisty będzie się opierać na rzeczywistym stanie skóry i włosów, dzięki czemu zastosowane produkty przyniosą oczekiwane efekty.