atelierslubne.pl

Strona o ślubach, weselach i modzie.

Lifestyle Moda

Pielęgnacja cery po makijażu

Codzienne dbanie o skórę twarzy to kluczowa kwestia dla uzyskania zdrowej i zadbanej cery, w szczególności, jeśli codziennie nakładamy makijaż. Wyrobienie odpowiednich nawyków umożliwi nam zachowanie zadbanej cery i zdrowego wyglądu przez wiele lat. Codzienne zmywanie makijażu i pielęgnacja cery jest bardzo wskazana. Dużym błędem jest zostawianie makijażu na kolejny dzień. W ten sposób nie dajemy skórze możliwości odpoczynku – a skóra musi oddychać.

Błędy w wieczornej pielęgnacji

Wiele kobiet wieczorem ogranicza się do zmycia makijażu przy pomocy odpowiednich do tego środków, jednak zwykle to nie wystarcza. Demakijaż to zaledwie pierwszy krok w tym procesie. Pielęgnacja cery po makijażu zaczyna się właśnie od procesu usuwania kosmetyków, ale również brudu, kurzu, nadmiaru sebum i martwych komórek naskórka. W tym celu stosuje się płyny i mleczka, dobrane odpowiednio do rodzaju skóry. Panie o skórze normalnej lub naczynkowej powinny używać płynów micelarnych, te o skórze suchej, dojrzałej lub atroficznej sięgać po mleczka, a posiadaczki skóry tłustej zaopatrzyć się w żele antybakteryjne.

Wieczorna pielęgnacja krok po kroku

Drugim krokiem codziennej wieczornej rutyny powinno być tonizowanie skóry. Ten proces polega na potraktowaniu twarzy tonikiem, który to przywraca jej naturalny poziom pH. Może być on zaburzony przez codzienne mycie, a w szczególności przez kontakt z wodą. Tonizowanie pozwala na przywrócenie skórze jej naturalnej bariery ochronnej. W tym celu używa się toników, najlepiej bezalkoholowych. Niektóre płyny micelarne posiadają właściwości tonizujące, dzięki czemu możliwe jest połączenie dwóch kroków pielęgnacji skóry w jeden. Gdy już oczyścimy skórę i poddamy jej regeneracyjnemu działaniu toniku, nadchodzi czas na krem. Kremy do twarzy powinny być dobrane do rodzaju skóry i wieku.

Warto również stosować specjalne kremy na dzień i na noc. Raz lub kilka razy na tydzień warto zastosować peeling lub maseczkę. Ze względu na ich silne działanie, nie zaleca się jednak stosowania ich częściej, powinny być raczej dodatkiem niż elementem codziennej pielęgnacji cery. Poza tymi krokami codziennej pielęgnacji dla utrzymania zdrowej i pięknej cery niezbędna jest również zrównoważona i zdrowa dieta, odpowiednia ilość snu oraz aktywność fizyczna.

Picie wody, unikanie używek, ruch i dieta, wszystko to wpływa na stan skóry. Zdrowy styl życia to podstawa dla pięknej cery – wówczas codzienna rutyna pielęgnacyjna będzie przynosić jeszcze lepsze rezultaty. Nawet najlepsze kosmetyki nie zastąpią bowiem ruchu i zdrowego odżywiania się.