Strona główna
Ślub i Wesele
Tutaj jesteś

Ślub na Mazurach

30 stycznia 2020

Kiedy myślimy o naszym wymarzonym ślubie to, co mamy przed oczami? Większość z nas kiedy myśli o ślubie widzi piękny, zabytkowy kościół z ciemnej cegły, księdza ubranego w piękne szaty i odprawiającego mszę, dźwięk organów, dziesiątki gości ubranych w szykowne suknie i garnitury, czerwony dywan, kwiaty, balony, no i oczywiście nas, czyli parę młodą: ona ubrana w piękną i długą białą suknię weselną, która wije się po podłodze, a on natomiast ubrany w czarny frak i czerwoną muszkę.

Stereotypy o polskim weselu

Obraz stereotypowego ślubu w Polsce bardzo często pokrywa się z rzeczywistością kiedy przychodzi co do czego i my lub nasi znajomi organizują swój ślub. Jest tak, ponieważ religia katolicka, a także idea samego ślubu i wesela, są już od dziesiątek lat zakorzenione w naszej polskiej kulturze i niekoniecznie chcemy ten obraz zmieniać. Zdarzają się oczywiście wyjątki.

Coraz częściej na przykład można spotkać się z organizowaniem ślubów w o wiele bardziej niecodziennych i oryginalnych miejscach niż zwykły kościół. Weźmy dla przykładu pomysł na ślub, który kilku lat temu przywędrował do Polski ze Stanów Zjednoczonych, a więc ślub na plaży lub w plenerze.

Ciekawe miejsce na ślub

Ślub na plaży? Gdy wielu z nas słyszy o tym po raz pierwszy, to pewnie łapie się za głowę z niedowierzaniem. W końcu plaża służy do opalania się, leżenia i lepienia babek z piasku, a nie do organizowania jednego z najważniejszych momentów w naszym życiu. Prawda? I tak i nie. Najważniejsze tak naprawdę jest to, żeby to para młoda czuła się dobrze i komfortowo w miejscu, w którym bierze ślub. Plaża wcale nie jest tak niecodziennym pomysłem, ponieważ już teraz nad morzem istnieją domy weselne, które organizują wesela na świeżym powietrzu z dostępem do plaży. Można więc wyobrazić sobie zorganizowanie na takiej plaży również wesela.

Ślub w plenerze, czyli na przykład w dużym wynajętym ogrodzie jest już bardziej ostrożnym rozwiązaniem, które jednak nadal dodaje całemu wydarzeniu nutki oryginalności. Zdjęcia z takiego ślubu będą potem wyglądały zdecydowanie lepiej niż kolejne sztampowe zdjęcia ze starego kościoła.

Ślub na mazurach? Takie rozwiązanie też jest coraz częściej rozważane przez młode pary. Ślub organizowany na Mazurach zawsze musi być połączony z wodą z racji jej wszechobecności w tym rejonie. Nic nie szkodzi więc na przeszkodzie, żeby ślub i wesele zorganizować właśnie nad jeziorem, a może nawet pójść o krok dalej i wziąć ślub na łodzi? Wystarczy jedynie znaleźć łódź, która będzie dostatecznie duża i przygotować się na to, że będzie to kameralny ślub dla kilkudziesięciu osób, zamiast dużego 100 czy 200-osobowego ślubu i wesela.

Redakcja atelierslubne.pl

Nasza redakcja to miejsce, gdzie marzenia o wymarzonym ślubie i weselu stają się rzeczywistością. Dostarczamy inspirujących pomysłów na planowanie i organizację ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czarne obrączki - nowoczesność i styl w jednym
Fotoksiążki ślubne
zaproszenia ślubne

Jesteś zainteresowany reklamą?

zaproszenia ślubne