Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Zimowe zaproszenia ślubne – klimatyczne i subtelne

17 grudnia 2021 Zimowe zaproszenia ślubne

Zaproszenia ślubne dziś mogą mieć właściwie dowolny format czy styl. A to w związku z rozwiniętą techniką ich produkcji. Mogą też zawierać różne motywy wybrane przez państwa młodych. Często jednak są to elementy związane z daną pora roku – np. z zimą.

Zaproszenie na ślub czy też takie dotyczące również przyjęcia weselnego – podobnie jak inne elementy dotyczące zaślubin czy wesela – są zazwyczaj przez długi czas przez przyszłą parę młodą analizowane. Moment akceptacji projektu zaproszenia to chwila bardzo ważna. To nie tylko pewna wizytówka nowożeńców czy elegancki gest w stosunku do gości, ale także pewnego rodzaju pamiątka. Choćby z tych trzech względów warto przemyśleć wygląd i treść zaproszenia.

Wygląd zaproszeń ślubnych – zasady

Niezależnie od tego, w jakim miesiącu i o jakiej porze roku jest ślub, zaproszenie czy to na tę ceremonię, czy na wesele musi być wykonane według pewnych zasad. Po pierwsze znaczenie ma tu rodzaj papieru. Istotne jest, by był on wysokiej jakości. Zarówno koperta, jak i zaproszenie powinny być wykonane z tego samego papieru. Zaproszenie musi też być czytelne – dlatego też decydując się na drukowane na zaproszeniach teksty, warto zadbać o przyjazną dla oka czcionkę. Gdy imiona i nazwiska wypisujemy ręcznie, zadbajmy o ładny charakter pisma. Poza tym odmieniajmy imiona, nazwiska (róbmy to poprawnie). Zaproszenia ślubne eleganckie, klasyczne są zazwyczaj minimalistyczne jeśli chodzi o design. Natomiast zaproszenia ślubne nowoczesne mogą być bardziej awangardowe. Ważne, by pozostały w dobrym smaku.

 

Zaproszenia ślubne z motywem zimy – na co postawić

Zaproszenia z motywem zimowym to zazwyczaj kolor granatowy, błękitny, srebrny i biały. Zimowe zaproszenia to także pewne określone motywy: motyw gór, płatków śnieżnych, iglastych gałązek czy drzew. Warto także indywidualnie zastanowić się nad grafiką i wybrać zimowy motyw, który nie należy do zbyt popularnych, ale pozostaje bardzo elegancki. Jak na przykład weselne sanie, do których zaprzęgnięte są galopujące konie. Ślub zimą w pięknych okolicznościach to bardzo romantyczne i godne zapamiętania przeżycie. W niższych temperaturach bardziej odczuwa się żar serc i wysoką temperaturę miłości dwojga ludzi. Dlatego też do tej ogólnej atmosfery warto dopasować zaproszenia ślubne.

Zimowe zaproszenia ślubne to część oprawy wielkiego wydarzenia, jakim jest ślub. Warto też zadbać także i o inne elementy, które utworzą spójną zachwycającą całość, np. o pudełka na obrączki. W końcu taki dzień zdarza się raz w życiu!

Dzieci na weselu

Redakcja atelierslubne.pl

Nasza redakcja to miejsce, gdzie marzenia o wymarzonym ślubie i weselu stają się rzeczywistością. Dostarczamy inspirujących pomysłów na planowanie i organizację ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dzieci na weselu
Kurze łapki
Żele do paznokci

Jesteś zainteresowany reklamą?

Żele do paznokci